Tālrunis donoriemphone 636 32092

Akūto pacientu uzņemšana

Nodaļā (atrodas 3.korpusā) tiek organizēta valsts apmaksāta neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana 24 stundas diennaktī tiem pacientiem, kuriem nepieciešama tūlītēja, neatliekama palīdzība saistībā ar akūtu saslimšanu vai traumu.

Akūtie slimnieki:

• Tiek atvesti ar NMP brigādes nosūtījumu;
  • Ierodas ar ģimenes ārsta nosūtījumu neatliekamās palīdzības saņemšanai;
  • Ierodas paši saistībā ar akūtu saslimšanu vai traumu.

Uzņemšanas nodaļas dežūrējošais medicīniskais personāls pēc pacienta vispārējā stāvokļa novērtēšanas organizē nepieciešamā ārsta speciālista konsultāciju, noformē medicīnisko dokumentāciju un piedalās medicīniskās palīdzības sniegšanā.

Ja pacientam konstatēti dzīvībai svarīgo funkciju traucējumi (bezsamaņa, elpošanas traucējumi, masīva asiņošana, sirdslēkme, izteiktas sāpes u.c.) neatliekamā medicīniskā palīdzība tiek sniegta nekavējoši. Visos citos gadījumos, kad nav apdraudēta pacienta dzīvība, medicīniskā palīdzība tiek sniegta atbilstoši noteiktajai prioritizēšanas kārtībai, skatīt shēmu.

Ventspils slimnīcā 24 stundas diennaktī pieejami šādi ārsti speciālisti:

• neirologs;
  • ķirurgs;
  • traumatologs;
  • ginekologs – dzemdību speciālists;
  • internists;
  • pediatrs;
  • anesteziologs – reanimatologs

Papildus iespējams izsaukt sekojošus speciālistus ārpus slimnīcas dežūrējošos speciālistus:

• radiologu;
  • oftalmologu (nedēļas nogalē, akūtos gadījumos, konsultē no plkst. 9:00 – 10:00);
  • infektologu.
Visu diennakti slimnīcā iespējams veikt:
  • staru diagnostikas, tajā skaitā, datortomogrāfiskos izmeklējumus;
  • diagnostiski nozīmīgākākās laboratoriskās analīzes.

Pēc vispārējā stāvokļa izvērtēšanas, izmeklējumu veikšanas un neatliekamās palīdzības sniegšanas pacients:

• Tiek uzņemts stacionāra nodaļā vai;
  • Nosūtīts turpmākai ambulatorai ārstēšanai pie ģimenes ārsta vai speciālista.