Tālrunis donoriemphone 636 20947

Magnētiskā rezonanse

Magnētiskā rezonanse ir augsti informatīva vizuālās diagnostikas metode, kam salīdzinot ar citām diagnostiskas metodēm ir lielāka audu izšķirtspēja un izmeklējumu precizitāte. Magnētiskās rezonanses izmeklējums notiek bez jonizējošā starojuma pielietojuma, kā tas ir datortomogrāfijas vai rentgenogrāfijas izmeklējumos. Magnētiskās rezonanses izmeklējums iespējams magnētiskā lauka un radio viļņu mijiedarbības dēļ. Dažkārt, ja cilvēks ir izteikti jutīgs pret apkārtējo vidi, iespējams diskomforts, tai skaitā arī iekārtas radītā trokšņa dēļ, kā arī tādēļ, ka ilgāks laiks jāguļ pavisam mierīgi. Jebkurā brīdī, ja rodas diskomforts vai baiļu sajūta (klaustrofobijas dēļ), pacientam ir iespēja ziņot radiologa - asistentam, un izmeklējums tiks pārtraukts. Katrā individuālā gadījumā tiks nolemts, vai izmeklējumu iespējams turpināt, vai nepieciešama cita izmeklēšanas metode un magnētiskās rezonanses izmeklējums netiks turpināts.

2018.gada sākumā Ventspilī tika uzstādīta magnētiskās rezonanses iekārta PHILIPS Ingenia 1.5T ar magnētiskā lauka stiprumu 1.5 T (teslas). Jaunā iekārta ir pilnībā digitalizēta, ar universālu komplektāciju, kas nodrošina izmeklējumus ar visām pieejamajām modernākajām izmeklēšanas metodēm – specializētas, ļoti augstas kvalitātes programmas neiroloģijai, kardioloģijai, ķirurģijai, traumatoloģijai un citām specialitātēm. Pateicoties unikālajām tehnoloģijām, izmeklējuma veikšana ir ar daudz augstāku izmeklējuma kvalitāti, kas ir īpaši būtiska onkoloģisko slimību agrīnai diagnostikai, kā arī dažādu asinsvadu, galvas, mugurkaula, vēdera un citos izmeklējumos.

Ar magnētiskās rezonanses iekārtu tiek veikti izmeklējumi:

• vēderam;
      • galvai;
      • mugurkaulam;
      • kaulu locītavas sistēmai;
      • mīkstajiem audiem.

Pacienti magnētiskās rezonanses izmeklējumiem var pierakstīties reģistratūrā vai zvanot pa tālruni 63624665.