Rentgenoloģisko izmeklējumu kabineti

Diagnostikas nodaļā ir 3 rentgena kabineti. Vienai rentgena aparatūrai ir digitālā attēla pārveides un apstrādes sistēma, kas dod iespēju saglabāt informāciju, veikt bilžu izdruku jebkurā brīdī. Šāda aparatūra ir vienīgā Ventspilī.

Rentgena kabinetos pacientiem sniedz sekojošus diagnostiskos pakalpojumus:
- Rentgena caurskates:
  • plaušu caurskate;
  • barības vada, kuņģa, 12-pirkstu zarnu un tievās zarnas caurskate ar kontrastvielu - izmeklēšanas laikā pacientam nepieciešams izdzert apmēram 200 ml kontrastvielas - bārija sulfāta;
  • resno zarnu rentgena caurskate ar kontrastvielu (irigoskopija) - procedūras laikā kontrastviela, bārija sulfāts, tiek ievadīts klizmas veidā.

- Rentgena uzņēmumus:

• kaulu, locītavu, mugurkaula, t.sk., kakla skriemeļu, krūšu un jostas skriemeļu, un  astes kaula rajona rentgena uzņēmumus;
  • galvas, apakšžokļa, deguna blakus dobumu rentgena uzņēmumus;
  • krūšu kurvja orgānu (plaušas) rentgena uzņēmumus;
  • vēdera dobuma orgānu  rentgena uzņēmumus;
  • nieru izmeklēšana ar kontrastvielu (intravenoza urogrāfija - kontrastviela tiek ievadīta vēnā);
  • mammogrāfiju (krūšu dziedzeriem) rentgenogrāfiju;
  • zobu rentgenogrāfiju;
  • ortopantomogrāfiju (zobu panoramuzņēmums).

Izmeklējumi tiek nodrošināti visiem slimnīcas pacientiem un ambulatoriem slimniekiem ar ārsta nozīmējumu, kā arī pieejami diagnostiskie pakalpojumi bez ārsta nosūtījuma (skatīt cendrādi).

Slimnīcas pacientiem, kā arī ambulatoriem pacientiem ar akūtām traumām rentgens tiek veikts visu diennakti. Lai saņemtu informāciju par iepriekšējo pierakstīšanos un sagatavošanos rentgena caurskatei vai intravenozai urogrāfijai, pacientiem jāreģistrējas slimnīcas reģistratūrā vai pa tālruni  63624665.