Vai asins nodošana kaitē veselībai

• Veselam cilvēkam neliels asins zaudējums nav kaitīgs. Tieši otrādi, donora organismā notiek asinsrades sistēmas atjaunošanās, stimulēšana, donori retāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām. Asins šūnas organismā ir nepārtrauktā kustībā. Veco šūnu vietā rodas jaunas, tāpat kā atjaunojas āda vai ataug mati. Asins nodošana izraisa pozitīvas emocijas, rada nelielu eiforiju.
  • asins došana nerada atkarību.
  • 450 ml asiņu ir fizioloģiska asins deva, kas negatīvi neietekmē donora veselību.
  • Atļauts dot asinis 5 reizes gadā, bet sievietēm iesaka ne vairāk kā 3-4 reizes gadā.
  • Starp asins došanas reizēm jāievēro vismaz 62 dienu intervāls.
Varat būt droši, ka asins nodošanas laikā nevarat inficēties ar HIV, hepatītiem, sifilisu un citām transmisīvām slimībām, jo tiek izmantoti VIENREIZ LIETOJAMI MATERIĀLI:
  • plastiskie maisi asins sagatavošanai, sistēmas, vienreizējas lietošanas adatas;
  • laboratorijas instrumenti asins grupu un hemoglobīna noteikšanai,
  • donoru elkoņu locītavu apstrādei un apsaitēšanai.