phoneKontaktinformācija Ventspilīshadow

Reģistratūraphone636 24665
Darba laiks
                                    (darba dienās)
08:00 - 18:00

*Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti! 

 

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
     par Covid - 19: 25783999

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone636 22077

Darba dienās:07:30 - 15:30

 

Traumpunktsphone636 24721

 

Dzemdību nodaļaphone636 24404

 

Tālrunis donoriemphone 636 20947 phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997*
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

*Ja neizdodas saziņa ar reģistratūru, nosūtiet kontaktinformāciju saziņai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  un Jums atzvanīsim.

 ** Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

 AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI


 

Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Biežāk uzdotie jautājumi saistībā ar Covid-19

 

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca ikdienā saņem daudz jautājumu par jauno vīrusu un tā ietekmi uz veselību, tādēļ apkoposim biežāk uzdotos jautājumus vienuviet. 

Slimību profilakses un kontroles centrs jeb SPKC regulāri aktualizē jaunākos datus par inficēto skaitu Latvijā. 

SPKC mājas lapas aktualizācija par Covid-19: https://arkartassituacija.gov.lv/

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca veikusi visus nepieciešamos, kā arī papildu drošības pasākumus attiecībā uz slimnīcas darbinieku un pacientu atrašanos un pārvietošanos slimnīcā, tai skaitā:

 1. Darbiniekiem veicot pienākumus, jārīkojas tā it kā viņa priekšā būtu potenciāls COVID – 19 pacients un jāizmanto maksimāla aizsardzība;

 2. Aizliegti pacientu apmeklējumi;

 3. Pacientu pārvietošanās papildu kontrolei piesaistīti apsardzes darbinieki;

 4. Iesaistīto nodaļu, tai skaitā uzņemšanas nodaļas darbiniekiem, obligāti un nepārtraukti jālieto individuālās aizsardzības līdzekļi.

Pasākumu plānā nostiprināta arī kārtība, kādā uzņemšanas nodaļas darbiniekiem jārīkojas aizdomu gadījumā par personas saslimšanu ar COVID-19, iekļaujot pacienta izolāciju, individuālo aizsarglīdzekļu lietošanu, analīžu veikšanu u.c. Tāpat kā līdz šim pacienti, kuriem ir saslimšanas pazīmes un kurus slimnīcā nogādā NMPD, uzreiz tiek stacionēti Infekciju slimību nodaļā, kur viņus apskata ārsts ietērpts individuālajos aizsardzības līdzekļos, noņem analīzes, un pēc analīžu saņemšanas tiek izlemts par tālāko ārstēšanu.

Līdz šim veikti būtiski uzlabojumi piesardzības un higiēnas pasākumu pilnveidei:

Telpu un virsmu dezinfekcija:

 • Iegādāti dezinfekcijas līdzekļi;

 • Ik dienas telpas, galdi, stiklotās virsmas tiek uzkoptas ar mitro tīrīšanu

 • Apzināti uzņēmumi, kas operatīvi var piegādāt papildu dezinfekcijas līdzekļus telpu uzkopšanai.

Aprīkojums un vienreizlietojamie materiāli:

 • Iegādāti Covid-19 pacientu aprūpei nepieciešamie komplekti darbiniekiem (komplektā ietilpst kombinezons, respirators, brilles un citi individuālās aizsardzības līdzekļi);

 • Nodaļās izvietoti dezinfekcijas līdzekļi rokām.

Darbinieku drošība:

 • Masku lietošana ciešā kontaktā ar pacientiem - elpceļu saslimšanas gadījumos;

 • Nodrošinātas maskas valkāšanai visas darba dienas garumā darbiniekiem, kuriem ir tieša saskare ar pacientiem (reģistratūras darbinieki, uzņemšanas, infekciju, intensīvās aprūpes un citu nodaļu darbiniekiem);

 • Darbiniekiem  ir iespēja nekavējoties nodot analīzes uz Covid-19, ja radušās kaut mazākās aizdomas par inficēšanos, un pašizolēties līdz atbilžu saņemšanai.

 • Ierobežota pacientu apmeklēšana, t.sk. trešo personu klātbūtne dzemdību laikā.

Veiktas regulāras darbinieku apmācības.

Informācija aktualizēta 03.11.2020.

Biežāk uzdotie jautājumi (avots: SPKC):

 • Tieši kontaktējoties ar inficētu personu;
 • Ar sīkiem pilieniem, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot;
 • Netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem.

Šai slimībai nav specifiskas ārstēšanas, tāpēc ārstēšana ir atkarīga no slimības izpausmes un smaguma. Tas nozīmē, ka ārstēšana ir vērsta uz slimības radīto veselības problēmu novēršanu. Antibiotikas nav efektīvas pret šī vīrusa izraisīto slimību Covid-19, bet tās izmanto vīrusa infekcijas rezultātā pievienojušos bakteriālo infekciju ārstēšanai. Ārstēšanas ilgums ir atkarīgs no slimības smaguma un norises.

Elpceļu infekciju gadījumos, kurus izraisa dažādi sezonālie respiratorie vīrusi, t.sk. dažādi koronavīrusi, imunitāte lielākoties nav noturīga vīrusu daudzveidības un to mainīguma dēļ. Informācija par jauno koronavīrusu šobrīd nav pilnīga. Lai novērtētu imunitātes noturīgumu pret šo vīrusu, nepieciešami seroloģiski pētījumi, kas ietver saslimušo pacientu slimības gaitas analīzi un virkni analīžu veikšanu. Šobrīd nav pieejamas publikācijas par imunitātes izveidi un tās noturīgumu pret šo vīrusu.

Būtu jāievēro sekojoši profilakses pasākumi, proti, bieži jāmazgā rokas ar ziepēm un ūdeni, jāizmanto dezinfekcijas līdzekļi  gan telpu virsmām, gan rokām, it īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi. Ievērot pašizolēšanās principu  (drīkst iziet no mājas, piemēram, svaigā gaisā pie dabas, bet nedrīkst kontaktēties ar citiem cilvēkiem tuvāk par diviem metriem).


Šobrīd vienīgais veids kā pārliecināties vai esat inficējies ar jauno vīrusu ir veicot analīzes.


 

 • ZKRS Ventspilī, bet tikai gadījumos, kad pacients tiek nogādāts ar NMPD brigādi;
 • Ventspilī: Centrālās laboratorijas analīžu nodošanas punktā Lielā ielā 7. Pieteikšanās pa tālruni 8303. Kā arī E. Gulbja laboratorijas filiālē Sofijas iela 2. Pieteikšanās pa tālruni 67801112.
 • Talsos: E. Gulbja laboratorijas filiālē Voldemāra Ruģēna iela 2. Pieteikšanās pa tālruni 67801112.


       Valsts apmaksātām analīzēm iespējams pieteikties zvanot uz 8303.

Informācija aktualizēta 03.11.2020.

Aktuālā informācija atrodama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē.

Ja saslimšanas simptomi ir viegli – paaugstināta temperatūra, klepus:

 • Zvani uz NMPD analīžu reģistrācijas tālruni 8303 katru dienu no plkst. 9:00-18:00;

Ja Covid-19 saslimšanai raksturīgie simptomi ir smagi – ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums:

Zvani uz ārkārtas tālruni 113! Šajā situācijā visā Latvijā uz izsaukumiem dodas NMPD brigāde, kas nepieciešamības gadījumā pacientu nogādās ārstniecības iestādē.

 

 

 

 

 

 

Katram cilvēkam tiek atvēlētas vidēji desmit minūtes analīžu noņemšanai (tās noņem no kakla un deguna), un pēc tam tiek atvēlētas 5 min dezinfekcijai.


Visas analīzes tiek pārbaudītas centralizēti Latvijas Infektoloģijas centrā Rīgā.


Par analīžu rezultātiem pacientu informē SPKC speciālists. Ja rezultāts ir negatīvs pacients 2 dienu laikā no analīžu nodošanas brīža informāciju saņem portālā “E-veselība”. Lai aplūkotu saņemto paziņojumu www.eveseliba.gov.lv, jāizvēlas “Pieslēgties” un “Iedzīvotājs”. Pēc tam jāautorizējas izmantojot internetbankas piekļuves datus, elektronisko parakstu vai personas apliecību (eID). Analīžu rezultātu paziņojums būs apskatāms izvēlnē “Pastkastīte”. Ja nav iespējas pieslēgties E-veselības portālam, tad par analīžu rezultātu darba dienās darba laikā var zvanīt Nacionālajam veselības dienestam uz tālruni 8000 1234.

Valstī saistībā ar Covid 19 vīrusa izplatību turpinās ārkārtas situācija, un ierobežojumi, kas attiecas uz iedzīvotājiem, tiek arvien papildināti. Aicinām ikvienu būt atbildīgam, sekot aktuālajai informācijai un rekomendācijām spkc.gov.lv, kā arī maksimāli ievērot visus šajā vietnē norādītos higiēnas un piesardzības pasākumus.


Par analīžu rezultātiem pacientu informē SPKC speciālists. Ja rezultāts ir negatīvs pacients 2 dienu laikā no analīžu nodošanas brīža informāciju saņem portālā “E-veselība”. Lai aplūkotu saņemto paziņojumu www.eveseliba.gov.lv, jāizvēlas “Pieslēgties” un “Iedzīvotājs”. Pēc tam jāautorizējas izmantojot internetbankas piekļuves datus, elektronisko parakstu vai personas apliecību (eID). Analīžu rezultātu paziņojums būs apskatāms izvēlnē “Pastkastīte”. Ja nav iespējas pieslēgties E-veselības portālam, tad par analīžu rezultātu darba dienās darba laikā var zvanīt Nacionālajam veselības dienestam uz tālruni 8000 1234.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Intensīvās terapijas  nodaļa ir nodrošināta ar plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtām, proti kopumā ir sešas gultas, kas aprīkotas ar iekārtām dzīvībai svarīgo funkciju novērošanai (monitorēšanai) un stabilizācijai, tai skaitā 6 plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtām. Divas no tām iegādātas 2019.gadā ERAF projekta ietvaros. Minētās iekārtas paredzētas smagu saslimšanu gadījumu ārstēšanai.

Tāpat slimnīcā pieejamas rezervei 3 mobilās mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas, kuras iespējams pārvietot uz nepieciešamo slimnīcas nodaļu.

Sākot no š.g. 3. jūnija pilnībā ir atjaunoti visi veselības pakalpojumi slimnīcā, t.sk. plānveida operācijas stacionārā (līdz šim pakalpojumi sniegti akūtos stāvokļos). Nemainīgi tiek saglabāti ieviestie drošības pasākumi abās slimnīcās, proti, visās nodaļās pacientiem ir iespējams izmantot dezinfekcijas līdzekļus, ienākot slimnīcā ir jāvelk aizsargmaska, jāievēro 2m distance no citām personām, pagarināti pacientu pieņemšanu starplaiki, pakalpojumus iespējams saņemt tikai ar iepriekšēju parakstu un citi ierobežojumi, kā arī joprojām būs liegta pacientu apmeklēšana slimnīcā.

Informācija aktualizēta 03.11.2020.

Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā ir pieejamas attālinātas vecmātes konsultācijas. Plašāka informācija un pieteikšanās, zvanot pa tālruni 63624404. 

 

Sejas aizsargmasku lietošana ir viens no drošības pasākumiem, kas ieviests, lai  samazinātu COVID-19 vīrusa izplatību. Maska mazina iespēju gaisā nonākt pilieniem ar vīrusa klātbūtni.

Plašāka informācija par masku lietošanas noteikumiem un ieteikumiem pieejama Veselības ministrijas mājaslapā: https://www.vm.gov.lv/lv/covid19/jautajumiatbildes_par_sejas_maskam/

 Informācija aktualizēta 03.11.2020.