phoneKontaktinformācija Ventspilīshadow

Reģistratūraphone636 24665
Darba laiks
                                    (darba dienās)
08:00 - 18:00

     Plānveida pakalpojumi uz laiku ir 
     pārcelti, saistībā ar Covid-19 vīrusa 
     izplatību Latvijā

Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
     par Covid - 19: 25783999

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone636 22077

Darba dienās:07:30 - 15:30

 

Traumpunktsphone636 24721

 

Dzemdību nodaļaphone636 24404

 

Uzticības tālrunisphone636 20945

 

Tālrunis donoriemphone 636 32092 

phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

     Plānveida pakalpojumi uz laiku ir
     pārcelti, saistībā ar Covid-19 vīrusa
     izplatību Latvijā

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

Uzticības tālrunisphone636 20945
  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Biežāk uzdotie jautājumi saistībā ar Covid-19

Informācija tiek aktualizēta.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca ikdienā saņem daudz jautājumu par jauno vīrusu un tā ietekmi uz veselību, tādēļ apkoposim biežāk uzdotos jautājumus vienuviet. 

Slimību profilakses un kontroles centrs jeb SPKC regulāri aktualizē jaunākos datus par inficēto skaitu Latvijā. Arī Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca regulāri informē pilsētas iedzīvotājus par laboratorisko analīžu rezultātiem, kas katru dienu tiek atjaunoti un aptsiprināti Latvijas Infektoloģijas centrā.

SPKC mājas lapas aktualizācija par Covid-19: https://arkartassituacija.gov.lv/

  

Biežāk uzdotie jautājumi:

  • Tieši kontaktējoties ar inficētu personu;
  • Ar sīkiem pilieniem, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot;
  • Netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem.

Uz doto brīdi vakcīnas izveide pret vīrusu ir izstrādes procesā un ir grūti prognozēt, kad tā būs pieejama plašākai sabiedrībai.

Šai slimībai nav īpašas ārstēšanas, tāpēc klīniskā pieeja ir simptomātiska, pamatojoties uz pacienta klīnisko stāvokli. Turklāt ļoti efektīva var būt uzturošā aprūpe (piemēram, uzturošā terapija un uzraudzība – skābekļa terapija, šķidruma vadīšana, pretvīrusu līdzekļi) inficētām personām.

Elpceļu infekciju gadījumos, kurus izraisa dažādi sezonālie respiratorie vīrusi, t.sk. dažādi koronavīrusi, imunitāte lielākoties nav noturīga vīrusu daudzveidības un to mainīguma  dēļ. Informācija par jauno koronavīrusu šobrīd nav pilnīga. Lai novērtētu imunitātes noturīgumu pret šo vīrusu, nepieciešami seroloģiski pētījumi, kas ietver saslimušo pacientu slimības gaitas analīzi un virkni analīžu veikšanu. Šobrīd nav pieejamas publikācijas par imunitātes izveidi un tās noturīgumu pret šo vīrusu.

 

Būtu jāievēro sekojoši profilakses pasākumi, proti, bieži jāmazgā rokas ar ziepēm un ūdeni, jāizmanto dezinfekcijas līdzekļi  gan telpu virsmām, gan rokām, it īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi. Ievērot pašizolēšanās principu  (drīkst iziet no mājas, piemēram, svaigā gaisā pie dabas, bet nedrīkst kontaktēties ar citiem cilvēkiem tuvāk par diviem metriem).

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī un filiālē Talsos veikta ventilācijas sistēmu pārbaude, veiktas darbinieku papildus apmācības, iegādāti aizsargtērpi, aizsargbrilles un respiratori darbiniekiem, gadījumā, ja būs nepieciešamība uzņemt, izolēt un ārstēt slimniekus ar Covid-19.

Slimnīcu telpās ir izvietoti uzskates materiāli, kas informē cilvēkus, kā rīkoties, ja ir aizdomas par Covid-19 saslimšanu. Tāpat slimnīcas personāls uztur regulāru informācijas apmaiņu ar Veselības ministriju un pilda visus Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumus, attiecībā uz epidemioloģisko uzraudzību un sabiedrības veselības aizsardzības pasākumiem. Tāpat tiek stingri izvērtēts aizsardzības materiālu nodrošinājums un nepieciešamības gadījumā iepirkti papildus materiāli.

Ierobežoti plānveida pakalpojumi.