Pieejamie pakalpojumi Covid-19 izplatības laikā

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē pieejami šādi pakalpojumi:

• Vakcinācijas pakalpojumipret ērču encefalītu (ar iepriekšēju pierakstu slimnīcas reģistratūrā);

• Pakalpojumi, lai nodrošinātu terapijas nēpārtrauktību (orgānu aizstājējterapija, metadona aizvietojošā terapija, stacionāra pakalpojumi hematoloģijā, kā arī palīdzība pacientiem, kuriem jāturpina vai jāpabeidz stacionāri neatliekamā kārtā uzsākta ārstēšana (pārsiešanas, diegu izņemšanas, u.c.);

• Neatliekamā medicīniskā palīdzība tiek nodrošināta pilnā apjomā, ievērojot papildus valstī noteiktos drošības pasākumus;

• Veselības aprūpes pakalpojumus saistībā ar šādu slimību grupu ārstēšanu (onkoloģija, HIV/AIDS, tuberkuloze, psihiatrija, lipīgās ādas slimības un seksuāli transmisīvās slimības, traumatoloģija (manipulācijas un iesāktās ārstēšanas turpināšana).

• Dzīvību glābjošas operācijas, ka arī tādas operācijas, kuru atcelšanas rezultātā var iestāties invaliditāte;

• Rehabilitācijas pakalpojumi personām, kurām šī pakalpojuma atlikšana var radīt invaliditātes risku vai darbaspēju zaudēšanu, tai skaitā bērniem, kuriem rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana saistīta ar ievērojamu funkcionēšanās traucējumu pasliktināšanos;

• Grūtnieču aprūpe.

• Diagnostikas izmeklējumi ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu:

• ultrasonogrāfija (USG);

• rentgenoloģijas (RTG);

• datortomogrāfija (CT);

• doplerogrāfija;

• elektrokardiogrāfija.

• Pirmreizējas kardiologa, oftalmologa un neirologa konsultācijas.

• Diabētiskās pēdas aprūpe, podologa pieņemšanas – saziņu par pierakstu un tā izmaiņām veiks slimnīcas darbinieki.

Ehokardiogrāfijas izmeklējumi Talsu slimnīcā tiks atjaunoti sākot ar maija mēnesi.

Talsu filiāles laboratorija pieņem pacientus tikai ar iepriekšēju pierakstu. Pierakstīties uz pakalpojumiem var zvanot pa tālruni 63291856.

Papildus līdz šim pieejamajiem, ar 13.maiju ir nodrošināti arī šādi veselības aprūpes pakalpojumi:

• Visa veida ambulatorās konsultācijas pie ārstiem – speciālistiem, piemēram, otolaringologa (LOR), urologa, ķirurga, traumatologa - ortopēda, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, ginekologa - dzemdību speciālista, infektologa un citiem;
  • Plānveida operācijas - acu operācijas (kataraktu atsākot operēt 19.maijā), locītavu endoprotezēšana. *Dodoties uz plānveida operāciju, pacientam ir jābūt veiktām analīzēm uz Covid-19, kuras nav vecākas par 48h un ar negatīvu rezultātu.
  • Diagnostikas izmeklējumi - endoskopija, mamogrāfija;
  • Ambulatorā rehabilitācija, izņemot dienas stacionāra pakalpojumus.

Tāpat kā līdz šim, par iekavēto pierakstu un tekošā pieraksta izmaiņām ar iedzīvotājiem sazināsies slimnīcas darbinieki, tādēļ aicinām iedzīvotājus sagaidīt zvanu. Ja slimnīcas darbinieki ar Jums nesazinās, tātad Jūsu pieraksts uz tekošajām dienām paliek spēkā bez izmaiņām.

Uzmanību - prioritāte pakalpojumu nodrošināšanai tiek dota tekošā un iekavētā pieraksta pacientiem. Savukārt, ja ir brīvi logi pierakstam un/vai ārstam - speciālistam ir iespēja atvērt papildus pieņemšanas laikus, tad pakalpojumu varēs saņemt arī tie iedzīvotāji, kuriem nav veikts pieraksts. Par pakalpojumu pieejamību aicinām sazināties ar slimnīcu reģistratūras darbiniekiem.

Informācija aktualizēta 18.05.2020.