Tālrunis donoriemphone 636 20947

Profilaktiskās redzes pārbaudes bērniem

Pieaudzis cilvēks zinās meklēt speciālistu palīdzību, redzes problēmu gadījumā, bet bērns nezina, ka redze varētu būt citādāka.

Valsts apmaksā bērniem regulāras profilaktiskās apskates, ar nolūku sekot līdzi strauji augošai bērna attīstībai, atklāt savlaicīgi problēmas un tās ārstēt sākuma stadijā. Ieskaties attēlu aprakstos, ko sagaidīt oftalmologa konsultācijas laikā dažādos vecumos.

Vidēji vizītes ilgums 45 minūtes.

13–24 mēnešu vecumā: redzes spēju orientējoša pārbaude, šķielēšanas leņķis ar aizklāšanas un prizmas testu, acs ābolu kustības, skiaskopija pēc īsas cikloplēģijas, acs dibena apskate, paplašinot zīlītes.

3 gadu vecumā: salīdzinoša redzes asuma pārbaude pēc E burtu tabulas vai zīmējumu tabulas, šķielēšanas leņķis ar aizklāšanas un prizmas testu, acs ābolu kustības, skiaskopija pēc īsas cikloplēģijas, acs dibena apskate, paplašinot zīlītes.

6–7 gadu vecumā: redzes asums tuvumā un tālumā, stereoredzes un binokulārās redzes pārbaude, acu kustību pārbaude, konverģences pārbaude, šķielēšanas leņķis ar aizklāšanas un prizmas testu, acs ābolu kustības, skiaskopija pēc īsas cikloplēģijas, acs dibena apskate, paplašinot zīlītes.

• Pieraksts konsultācijai Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Ventspils reģistratūrā: 636 24665
  • Pieraksts konsultācijai Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles reģistratūrā: 632 59997

Vairāk informācijas par veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtību meklē: ŠEIT.