phoneKontaktinformācija Ventspilīshadow

Reģistratūraphone636 24665
Darba laiks
                                    (darba dienās)
08:00 - 18:00

*Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti! 

 

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
     par Covid - 19: 25783999

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone636 22077

Darba dienās:07:30 - 15:30

 

Traumpunktsphone636 24721

 

Dzemdību nodaļaphone636 24404

 

Tālrunis donoriemphone 636 20947 phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997*
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

*Ja neizdodas saziņa ar reģistratūru, nosūtiet kontaktinformāciju saziņai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  un Jums atzvanīsim.

 ** Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

 AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI


 

Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Slimnīcā asinsvadus izmeklē ar jaunu ultrasonogrāfijas iekārtu

slimnica

Ar Ventspils pilsētas domes finansiālu atbalstu SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” iegādājusies ultrasonogrāfijas iekārtu diagnostikas nodaļas vajadzībām.

Ar ultrasonogrāfijas iekārtu pacientiem tiek pārbaudīta sirds un tās funkcijas, lielie sirds, kakla un galvas asinsvadi, kā arī kāju asinsvadi. Jaunā medicīniskā iekārta ļauj ārstam ātri, ērti un galvenais – precīzi uzstādīt diagnozi.

Ja iepriekšējai ultrasonogrāfijas iekārtai bija 19 tūkstoši digitālie kanāli, tad jaunai – 4 miljoni. „Jaunajam ultrasonogrāfam ir ļoti laba vizualizācija. Arī skārienjūtīgais ekrāns ļauj ērtāk un ātrāk veikt visas nepieciešamās funkcijas un atrast visu vajadzīgo uz ekrāna daudz īsākā laikā. Protams, pie jaunās iekārtas ir jāpierod, ar iepriekšējo varēju strādāt ar aizvērtām acīm,” stāsta Ventspils slimnīcas Kardioloģijas nodaļa vadītāja, sertificēta kardioloģe, interniste, ehokardiogrāfiste, EKG diagnostikas speciāliste Nataļja Novikova. Viņa atklāj, ka jaunā iekārta ir papildināta un šobrīd tajā ir pieejamas visas nepieciešamās funkcijas izmeklējumu veikšanai. Ļoti kvalitatīvs ir arī krāsu doplers, kas vizualizē asins plūsmu un virzienu sirdī.

Asinsvadu izmeklēšanu ar ultraskaņu sauc par doplerogrāfiju, kuras laikā ar ultrasonogrāfijas iekārtu iegūst asinsvadu attēlus, reģistrē asins plūsmas virzienu un ātrumu. Ar doplerogrāfiju var noteikt slimību izraisītas pārmaiņas un asinsvadu funkcionālo stāvokli. Ventspils slimnīcā galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfiju veic neiroloģe, Neiroloģijas nodaļas vadītāja Ilona Urtāne. Arī viņa pozitīvi vērtē jauno ultrasonogrāfijas iekārtu. „Iekārta ir pielāgots ārsta darbam. Daudz ko var koriģēt automātiski, saliekot vajadzīgos mērījumus. Skārienjūtīgais ekrāns ir daudz ērtāks. Tehnika jau nemainās principiāli, bet gan tā, lai ārstam vieglāk ar to strādāt. Šobrīd šī ir jaunākā un labākā ultrasonogrāfijas iekārta, kāda ir pieejama. Galvas un kakla asinsvadu izmeklējumiem ļoti svarīga ir izšķirtspēja, kura šai aparatūrai ir vislabākā,” atzīst I.Urtāne.

Ar jauno aparatūru ir vieglāk un drošāk veikt izmeklējumus, atzīts abas mediķes. „Piemēram, pirms 10 gadiem ultrasonogrāfijas aparāti bija tādā kvalitātē, ka ārsts ne vienmēr bija drošs par noteikto diagnozi. Diagnozes precizēšanai pacienti tika sūtīti uz Stradiņu slimnīcu. Bet tagad mums pašiem ir Stradiņu līmeņa ultrasonogrāfijas iekārta,” priecājas N.Novikova. Arī I. Urtāne uzsver, ka jaunā iekārta ir ieguvums ne tikai ārstiem, kuriem ar to ir vieglāk strādāt, bet arī pacientam, kurš slēdzienā iegūst vairāk informācijas

Ultrasonogrāfija ir nekaitīga un nesāpīga diagnostiska procedūra, kurā attēlu iegūšanai lieto augstas frekvences skaņas-ultraskaņas viļņus. Tas ir ātri veicams izmeklējums, ko bez riska var veikt ikvienam – gan maziem bērniem, gan grūtniecēm un citiem pacientiem. N. Novikova norāda, ka pirms sirds ultrasonogrāfijas izmeklējumiem nav nepieciešams īpaši ievērot kādus ierobežojumus, bet ieteicams pirms tam neskriet, lai cilvēkam nebūtu paātrināta sirdsdarbība. Pirms sirds un kakla asinsvadu izmeklējumiem pacientam nav īpaši jāgatavojas un jāievēro kādi ierobežojumi. Abos gadījumos pacients pie atbildēm tiek jau uzreiz pēc izmeklējuma veikšanas.

Ultrasonogrāfijas iekārta „Epiq 5, Philips Healthcare” SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” diagnostikas nodaļas vajadzībām iegādāta par pašvaldības finansējumu 70 164, 27 eiro vērtībā.