Tālrunis donoriemphone 636 32092

Magnētiskās rezonanses izmeklējumus sāk veikt valsts apmaksāto pakalpojumu programmas ietvaros

Ventspils slimnīca ir saņēmusi apstiprinājumu, ka magnētiskās rezonanses izmeklējumu apmaksu tā varēs veikt valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu programmas ietvaros, līdz ar to tagad uz izmeklējumiem tiek pieņemti pacienti arī ar ģimenes ārstu un speciālistu nosūtījumu. Pacientiem ar nosūtījumu magnētiskās rezonanses izmeklējumu apmaksās valsts, saskaņā ar apstiprinātajiem noteikumiem, kuri paredz ka pacientam ir nepieciešams apmaksāt tikai pacienta iemaksu.

Lai iekļautos šajā programmā ambulatorajiem pacientiem, slimnīca ir veikusi valstī noteikto procedūru – vispirms nodrošinājusi pakalpojuma pieejamību iegādājoties magnētiskās rezonanses iekārtu, veikusi tās reģistrāciju un atbilstības novērtējumu un pieteikusies uz Veselības obligātās valsts apdrošināšanas aģentūras (VOAVA) izsludināto atlases procedūru.

Vienlaicīgi kā alternatīva šis pakalpojums tiek piedāvāts pacientiem par maksu, ko sedz vai nu pacients pats vai veselības apdrošināšanas kompānija.

Nesen iegādātā jaunākās paaudzes kodolmagnētiskās rezonanses iekārta dod principiāli jaunas diagnostikas iespējas pacientu audu un orgānu vizuālās diagnostikas jomā. Magnētiskā rezonanse ir jauna augsti informatīva vizuālās diagnostikas metode, kurai salīdzinot ar citām metodēm ir lielāka audu izšķirtspēja un izmeklējumu precizitāte. Ar tās palīdzību iespējams iegūt dažādu orgānu un citu cilvēku organisma struktūru detalizētus attēlus. Šie izmeklējumi ir nesāpīgi un nekaitīgi, jo netiek izmantots rentgenstarojums.

Izmeklējumus pacientiem Ventspils slimnīcā veic augsti kvalificēti radiologu asistenti, bet izmeklējumu slēdzienus sniedz apmācīti un kvalificēti radiologi sadarbībā ar vadošajiem P.Stradiņa slimnīcas radiologiem.

Latvijā uz magnētiskās rezonanses izmeklējumiem pacientiem izveidojusies vairākus mēnešus gara gaidīšanas rinda, tādēļ Ventspils slimnīcas sagādātā iespēja veikt šos izmeklējumus ir liels ieguvums ne tikai Ventspils pilsētas un rajona iedzīvotājiem, bet arī pacientiem no visas Kurzemes.

Pacienti uz magnētiskās rezonanses izmeklējumiem var pierakstīties zvanot pa tālruņiem 636 24665 vai 636 20939. Ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu pacientam jāsedz vienīgi Valsti  noteiktā pacienta iemaksa 6 Ls vai 9 Ls atkarībā no izmeklējuma veida. Tāpat izmeklējumi tiks veikti pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisēm vai par pilnu samaksu.

2008.gada 3.novembrī