Tālrunis donoriemphone 636 32092

Veiksmīgi darbojas Brūču aprūpes kabinets

Ventspils slimnīcā šogad izveidotajā Brūču aprūpes kabinetā pirmajā pusgadā pacienti vērsušies turpat 500 reizes, bet vēl aptuveni 250 pārsiešanas brūču aprūpes māsa veikusi slimnīcas nodaļās. Sešos mēnešos Brūču aprūpes kabinetu apmeklējuši pacienti ne tikai no Ventspils pilsētas un rajona, bet arī no citām Kurzemes pilsētām - Liepājas, Kuldīgas, Saldus, Skrundas, Grobiņas, Talsu rajona un citām Kurzemes pilsētām un rajoniem.

Brūču aprūpes māsa Marika Tanakova atzīst, ka ir gandarīta par pirmajā pusgadā paveikto un pauž prieku par labajiem rezultātiem. Vairākiem pacientiem pilnībā izārstētas gadiem nedzīstošas brūces, tai skaitā kādai kundzei četros mēnešos pilnībā izārstēta 15 gadus sena, nedzīstoša brūce, kas pacientei neļāva dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Izdevies izārstēt arī septiņus un piecus gadus senas trofiskas čūlas, ar kurām cilvēki cīnījušies visu šo laiku.

Paciente Romānija Kotova stāsta, ka viņa jau divus gadus mokās ar lielu trofisku, hronisku čūlu, kuras dēļ no sāpēm nav varējusi naktīs gulēt. Pēc pāris mēnešu ārstēšanās Brūču kabinetā, brūcei vērojams būtisks progress un kundze tagad bez sāpēm var gulēt un sēdēt. “Esmu ļoti pateicīga par ārstēšanu māsiņai Marikai, kura ir ļoti atsaucīga un sirsnīga,” sacīja uz Brūču aprūpes kabinetu atnākusī Romānija Kotova.

Intervijas laikā kabinetu apmeklēja arī kāda suņa sakosta Ventspils pastniece, kurai divu mēnešu laikā izveidojusies nedzīstoša, inficēta dziļa brūce. Arī viņa pauda pateicību, ka Ventspils slimnīcā ir radīta iespēja saņemt kvalitatīvu ārstēšanu, kā rezultātā brūce strauji sadzīst un mazinās sāpes.

Šī gada pavasarī Ventspils slimnīcā izveidotajā kabinetā brūču pārsiešanai tiek izmantoti jaunākās paaudzes pārsienamie materiāli un plāksteri, kas brūces ārstē ļoti efektīvi. Kabinetā pārsvarā tiek pārsietas ilgstoši nedzīstošas brūces, kas kā blakus parādības radušās pacientiem ar hroniskām saslimšanām – diabētu, asinsvadu slimībām, nieru slimībām un citām.

Brūču aprūpes kabinets ar labiem rezultātiem jau vairākus gadus darbojas Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, kas līdz šim bija vienīgais kabinets Latvijā. Ventspilī izveidotais kabinets joprojām ir vienīgais Kurzemē.

Brūču aprūpes kabinetā pacientus pieņem Ventspils slimnīcas māsa Marika Tanakova, kura ir specializējusies brūču pārsiešanas un aprūpes jomā izejot apmācību pie labākajiem Latvijas brūču aprūpes speciālistiem. Marika Tanakova brūces pārsien arī slimnīcas nodaļās.

Brūču aprūpes kabinetā var vērsties jebkurš pacients bez ārsta nosūtījuma, jo Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra šobrīd vēl nefinansē kabineta uzturēšanu, tādēļ tas ir maksas pakalpojums. Pacienti tiek pieņemti divas reizes nedēļā – pirmdienās un ceturtdienās plkst.12:00-15:00. Uzziņas par pakalpojumu ir pieejamas slimnīcas mājas lapā www.ventspilsslimnica.lv, slimnīcas uzņemšanas nodaļā pie reģistratores vai pa tālruni 636 20939.

2008.gada 21.oktobrī