phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997

 

Speciālistu pieņemšanas laiki

USG kabinets

      
      Fizikālās terapijas pakalpojumi

 

Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

 

Uzticības tālrunisphone636 20945
  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Aizvadīta informācijas diena māmiņām

slimnica

Vakardien, 18.maijā, Ventspils Augstskolā noritēja informācijas diena māmiņām, kuras ietvaros tika stāstīts par grūtnieču vingrošanu, Dzemdību nodaļas iespējām, pabalsta iespējām Ventspilī un pirmajiem soļiem bērnudārzā.

Ir tik daudz nozīmīgas lietas, kas māmiņām būtu ik dienas jāizvērtē un jāņem vērā, tādēļ apvienojot zināšanas, pieredzē dalījās speciālisti no Ventspils Poliklīnikas, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas, Ventspils Sociālā dienesta un Ventspils Izglītības Pārvaldes.

Grūtnieču vingrošana
Visām topošajām māmiņām, no 21. līdz 30. grūtniecības nedēļai, ir iespējams pieteikties Ventspils Poliklīnikā uz grūtnieču vingrošanas nodarbībām, kuras vada sertificēta fizioterapeite Darja Ribakova. Lai pieteiktos nodarbībām ir nepieciešama ginekologa atļauja. Nodarbības ir maksas, viena nodarbība ilgst 45 minūtes un notiek divas reizes nedēļā. Pierakstīties nodarbībām var Ventspils poliklīnikas reģistratūrā pa tālruni 636 22131.

Savukārt bērniņiem līdz 1.gada vecumam ir iespējams izmantot bezmaksas 10 profilaktiskās vingrošanas nodarbības. Lai šīs nodarbības būtu iespējams apmeklēt ir sākotnēji nepieciešams nosūtījums no pediatra. 10 cikla nodarbības ir iespējams izmantot 2 reizes gadā.

Dzemdību nodaļas iespējas
Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes loceklis Juris Lācis iesāka ar vārdiem: „Bērni, protams, ir mūsu pilsētas un visas Latvijas nākotne, tāpēc ir ļoti svarīgi nodrošināt slimnīcā labus un galvenais drošus apstākļus jaunajām māmiņām un jaundzimušajiem mazuļiem. Ventspils slimnīcas dzemdību nodaļā vidēji gadā piedzimst nedaudz vairāk par 600 bērniņiem, un tendence ir augoša. Ja 2012.gadā Ventspils slimnīcas dzemdību nodaļā piedzima 554 mazuļi, bet pēdējos divos gados skaitlis sasniedza jau 630.”. Turpinājumā valdes loceklis minēja nākotnes plānus saistībā ar piesaistīto ERAF finansējumu slimnīcas infrastruktūras attīstībai, kura ietvaros plānoti plaši renovācijas darbi slimnīcas nodaļās, kā arī plānotas iekārtu iegādes. Dzemdību nodaļā ir paredzēts renovēt telpas un atjaunot dzemdību zāles, kā arī iegādāties jaunu ultrasonogrāfu, zīdaiņu inkubatoru un arī mēbeles.

Par dzemdībām un to tendencēm, kā arī iespējām detalizētāk papildināja Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļas vadītājs Sergejs Gurjanovs: „Dzemdību nodaļā māmiņas var izvēlēties divu veidu dzemdības – tradicionālās un ūdens dzemdības. Ja galvaspilsētā ūdens dzemdības ir modes tendence, tad Latvijas reģionos tas vēl nav tik populāri, bet vēlme no māmiņu puses arvien palielinās.” Dzemdības Ventspils slimnīcas dzemdību nodaļā ir bezmaksas. Ja māmiņa vēlas, ir iespējams slēgt līgumu ar vecmāti, kas palīdzēs ar vērtīgiem padomiem grūtniecības laikā, dzemdībās un arī pēc dzemdībām, jo bieži vien māmiņām vairāk jautājumu par mazuļu aprūpi rodas, aizbraucot mājās ar mazulīti. Līgums ar vecmāti nav obligāts tradicionālajās dzemdībās, bet ir obligāts nosacījums ūdens dzemdībās.

Māmiņas var izvēlēties kādu palātu vēlas dzemdību nodaļā – komforta palātu vai ģimenes palātu. Pārsvarā visas palātas dzemdību nodaļā ir vienvietīgas māmiņai un mazulim. Ir pieejamas arī palātas ar divām vai trim gultām, bet šīs palātas pārsvarā tiek izmantotas māmiņām un mazuļiem, kam tiek konstatēta kāda pataloģija.

Dzemdību nodaļas vecmātes piedāvā apmeklēt lekcijas topošajiem vecākiem, par kurām nedaudz vairāk pastāstīja vecmāte Aija Ziemele. Topošajām māmiņām tiek piedāvāts 4 lekciju cikls:

  • Dzemdību un pēcdzemdību periods;
  • Pozas un elpošana dzemdībās;
  • Krūts barošana;
  • Handlings - prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā.

Apmeklējot nodarbības, māmiņas iegūst praktiskas zināšanas, kas nepieciešamas, lai atvieglotu dzemdības un ikdienas mazulīša aprūpi. Aija minēja, ka arī māmiņas, kam nav iespējas par maksu apmeklēt nodarbības, tiek konsultētas dzemdībās un atbildes tiek sniegtas uz visiem jautājumiem, tāpēc nevajadzētu lieki satraukties, jo palīdzība tiek sniegta visām māmiņām, kam tā ir nepieciešama.

Dzemdības ir īpašs brīdis, tāpēc vēlamies aicināt māmiņas jau iepriekš vērsties dzemdību nodaļā, ja ir kādi jautājumi par dzemdību procesu, kā arī, ja vēlaties apskatīt dzemdību nodaļas zāles un palātas. Jo tomēr redzot ar savām acīm vislabāk iespējams izvērtēt, kur vēlaties sagaidīt savu mazulīti.

Pabalstu iespējas Ventspilī
Informācijas dienas turpinājumā pārstāve no Ventspils sociālā dienesta Sanita Bergmane pastāstīja par diviem jauninājumiem, kas ieviesti, lai palīdzētu jaunajām ģimenēm – pacelts bērniņa piedzimšanas pabalsts un izveidots pabalsts alergologa pakalpojumu kompensēšanai.

Realizējot programmu „Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta”, no 2017. gada 1. janvāra ir paaugstināts bērna piedzimšanas pabalsts. Lai saņemtu pabalstu, bērniņa vecākiem jābūt deklarētiem Ventspils pilsētā vismaz 12 mēnešus pirms bērniņa piedzimšanas.

Savukārt, lai saņemtu alergologa pakalpojumu kompensēšanas atlaidi, nepieciešams doties uz Ventspils Sociālo dienestu, kur tiks izsniegts šis pabalsts. Ventspilī deklarētajiem bērniņiem līdz 3 gadu vecumam par Ventspils poliklīnikā vai Ziemeļkurzemes slimnīcā saņemto alergologa pakalpojumu tiek piešķirts pabalsts šo izdevumu kompensēšanai 90% apmērā, bet ne vairāk kā 30 eiro par 1 apmeklējuma reizi. Pabalsts ir pieejams jau no 2017. gada 1. janvāra.

Bērniņa pirmie soļi bērnudārzā
Noslēgumā pirmsskolas metodiķe Sandra Gūtmane pastāstīja par šī brīža bērnudārzu iespējām un nākotnes plāniem atvērt jaunas grupiņas bērnudārzos, jo šī brīža pieprasījums ir lielāks, nekā brīvo vietu skaits grupiņās, tāpēc aktīvi tiek plānotas iespējas atvērt papildus grupas. Ventspilī ir 10 pirmsskolas izglītības iestādes kopā, kurās ir 92 grupas, tajās 1793 bērni un 245 pedagogi.

Ventspilī tiek veidotas bērnudārzu grupiņas arī no 1,5 gadu vecuma bērnudārzos «Zvaigznīte, «Bitīte», «Vāverīte», «Pasaka», «Margrietiņa», «Varavīksne». Savukārt 1,5 gadīgo grupas nav pirmsskolas izglītības iestādēs «Saulīte», «Rūķītis» un «Eglīte».

Pirmsskolas izglītības iestādēs vecāki maksā par bērnu ēdināšanu (1,60 eiro dienā līdz 3.g. vecumam un 2,00 eiro dienā 3-7g.). No auditorijas uzdeva jautājumu par to, vai tiešām ir nepieciešams maksāt 30 EUR par materiāliem bērnudārzam, ja tos bērns neizmanto, uz kuru sniedza atbildi, ka bērns pirmajos dzīves gados attīsta savu domāšanu un pasaules uztveri, tādēļ ir ļoti labi, ja bērnam ir pieejami dažādi materiāli un to izmantojumu var izjust, ar savām rociņām darbojoties. Bet protams vienmēr vecākiem ir izvēle vai šādus materiālus vēlas iegādāties vai ne.

Pirmsskolas metodiķe iepazīstināja nedaudz vairāk par iespējām kādas tiek sniegtas bērniem, piemēram, dažāda vides izpēte pastaigājoties ārpus telpām. Dažādu materiālu ievākšana un to izpēte raisa bērnos interesi par dabu un tās saudzēšanu.

Šīs un vēl citas lietas tika apspriestas klātienē informācijas dienā māmiņām. Lielu paldies sakām māmiņām, kas izrādīja interesi par pasākumu!

Uz tikšanos informācijas dienās turpmāk!

19.05.2017.