USG kabinets

(Ventspilī)

Bērnu nodaļas ikdiena Ventspils slimnīcā

slimnica

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Bērnu nodaļā tiek uzņemti pat vismazākie pacienti – jau no 10 dienu vecuma, kurus sagaida nodaļā sertificēti pediatri un neonatologs. 2017.gada 1.pusgadā bērnu nodaļā ārstējušies 341 mazo pacientu diennakts stacionārā.

Vecākiem bērniņa veselība ir pirmajā vietā, tāpēc saslimšanas gadījumos rodas liels satraukums kā rīkoties. Atkarībā no bērniņa veselības stāvokļa (akūta vai hroniska saslimšana), vecākiem vai bērna aizbildnim ir jāizvērtē tālākie rīcības soļi:

• Doties pie ģimenes ārsta vai ģimenes ārsta māsiņas;
  • Doties pie pediatra;
  • Izsaukt neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu vai pašiem aizvest bērnu uz tuvāko ārstniecības iestādi;
  • Zvanīt uz diennakts ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Vēlamies vērst uzmanību uz to, ka ģimenes ārsts ir viens no zinošākajiem speciālistiem par bērna veselības stāvokli, jo zina kādas ir/nav alerģijas, kādus medikamentus lieto/-jis, kādas ir bijušas iepriekš saslimšanas, u.c. nozīmīgas lietas, kas var ietekmēt turpmāko ārstēšanu.

Zvanot ģimenes ārstam vai uz konsultatīvo tālruni, vecākiem ir jāņem vērā fakts, ka neapskatot bērnu ir sarežģīti noteikt precīzu ārstēšanu un nepieciešamos medikamentus, tāpēc konsultējot pa tālruni bieži vien tiek sniegta vispārēja informācija par tālākiem rīcības soļiem un medikamentu zāļu ieteicamajām devām.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests obligāti ir jāsauc gadījumos, kad bērnam ir:

• Saindēšanās ar ķīmiskām vielām;
  • Asas sāpes vēderā;
  • Temperatūra virs 39 grādiem, kura nekrītas;
  • Dzīvnieku kodumi – čūskas, suņi, meža dzīvnieki, u.c.
  • Neskaidras dabas izsitumi, arī nelieli asins izplūdumi;
  • Elpošanas nepietiekamība;
  • Sirdsdarbības traucējumi;
  • Ģībšanas.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests novērtēs bērna veselības stāvokli, sniegs neatliekamo medicīnisko palīdzību un nogādās bērnu tuvākajā ārstniecības iestādē turpmākai ārstēšanai. Ārstniecības iestāde tiek noteikta atkarībā no nepieciešamās medicīniskās palīdzības specifikas, pieejamajiem speciālistiem un ārstniecības iestādes attāluma.

Visbiežāk bērni nonāk slimnīcā ar apdegumiem, kaulu lūzumiem, augstu temperatūru, lielām sāpēm, saindēšanos ar ķīmiskām vielām un citām problēmām. Lai mazinātu bērniem satraukumu un paaugstinātu komforta sajūtu ārstēšanas laikā, Ventspils slimnīcas bērnu nodaļas telpas ir mūsdienīgi ierīkotas, kurās katrai palātai ir savs īpašs apzīmējums, piemēram, zaķu, taureņu, zivtiņu un citu dzīvnieku palātas. Nodaļas interjeru veidojuši Ventspils mākslas skolas audzēkņi, kuri padarījuši nodaļu mājīgu ar dažādiem krāsainiem zīmējumiem. Bērnu nodaļā izvietots arī atpūtas stūrītis, kurā bērni var pavadīt laiku rotaļājoties.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas bērnu nodaļa nodrošina neatliekamo un plānveida medicīnisko palīdzību bērniem no 10 dienu vecuma līdz 18 gadiem. Nepieciešamības gadījumā bērniem tiek nodrošināti visi diagnostikas nodaļā pieejamie izmeklējumi. Nodaļā ir atsevišķa intensīvās terapijas palāta un palātas bērniem dažāda vecuma grupām. Jāpiebilst, ka pie mazajiem pacientiem var palikt arī viens no bērna vecākiem vai aizbildņiem.

Bērnu nodaļu apmeklē arī īpaši viesi, kurus bērni ar prieku sagaida un tas ir Dr.Klauns, kas visparastāko palātu var pārvērst pasaku valstībā un kaut uz mirkli likt aizmirst par sāpēm ārstēšanas procesa laikā. Dr.Klauns izveido bērniem draudzīgu vidi veselības aprūpes iestādēs visā Latvijā un arī Ventspils slimnīcā. Sadarbojoties ar medicīnas personālu, tiek sniegta palīdzība bērniem un viņu vecākiem pārvarēt psiholoģiskās un sociālās grūtības, mazinot stresu un paātrinot atveseļošanos. Dr.Klauns apciemo pacientus ne tikai ikdienā, bet arī svētku dienās.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas bērnu nodaļā diennakti ir pieejams dežūrpediatrs, savukārt sestdienās un svētdienās ir nodrošināts papildus dežūrpediatrs, kas pacientus pieņem ambulatori dienas pirmajā pusē.

29.08.2017.