USG kabinets

(Ventspilī)

Grūtnieču aprūpes kabineta sniegtie pakalpojumi Talsu un Ventspils slimnīcā

slimnica

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Talsos un Ventspilī jau vairākus gadus veiksmīgi darbojas grūtnieču aprūpes kabinets, kur ar prieku tiek uzņemtas topošās māmiņas.

Bērniņa laišana pasaulē ir nozīmīgs notikums ikvienai topošajai māmiņai. Tikpat nozīmīgi ir saņemt nepieciešamo atbalstu, ne tikai no ģimenes un topošā tēva puses, bet arī no profesionāla mediķa. Grūtniecība reizēm ir neparedzama – vienu dienu tā norit bez jebkādām problēmām, bet jau nākamajā mēnesī var rasties novirzes no normas. Tādēļ vecmātes strādā ciešā sadarbībā ar Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas ginekologiem Ventspils un Talsu slimnīcā. Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vecmātēm ir ļoti liela darba pieredze, tādēļ viņas jau laikus saskata iespējamās problēmas un topošajai māmiņai var nozīmēt papildus ultrasonogrāfiju vai konsultāciju pie ginekologa. Ja grūtniecība norit bez sarežģījumiem, grūtniecības novērošanu var veikt vecmāte - šis pakalpojums ir valsts apmaksāts, līdz ar to topošajai māmiņai nav papildus izdevumi.

Topošo māmiņu intereses un rūpes saistās ar vesela bērniņa piedzimšanu – vai ar viņu viss ir kārtībā un ko māmiņa var darīt sava bērniņa labā. Konsultācijas laikā pie vecmātēm ir iespējams saņemt atbildes uz sev interesējušajiem jautājumiem un gūt dažādus noderīgus ieteikumus un padomus.

Tāpat vecmāte veic kārtējās apskates – svēršanu, mērīšanu, novēro, kā attīstās bērniņš, mēra mazuļa sirdspukstus, seko līdzi, kā jūtas pati grūtniece, kā arī nozīmē analīzes un ultrasonogrāfijas izmeklējumus.

Grūtniecība ir īpašs periods sievietes dzīvē, kad viņai vajadzīgs papildu atbalsts. Šajā periodā sieviete ir psiholoģiski trauslāka un emocionālāka, un grūtniecības, kā arī pašu dzemdību norise ir atkarīga arī no viņas psiholoģiskā noskaņojuma. Esot uzskaitē pie vecmātes vairāku mēnešu garumā, izveidojas īpašs abpusējs kontakts, un vecmāte zināmā mērā kļūst par uzticības personu, ar kuru grūtnieces problēmu gadījumā kontaktējas arī ārpus vizīšu laika. Tādēļ bieži vien grūtnieces izvēlas līguma dzemdības tieši ar vecmāti, pie kuras stājusies uzskaitē.

Grūtnieču aprūpes kabinetā Ventspils slimnīcā grūtnieces pieņem trīs pieredzējušas vecmātes – Aija Ziemele, Diāna Zaļepska un Baiba Mincenberga, savukārt Talsu slimnīcā Tatjana Neilande. Atsauksmes no māmiņām par vecmāšu darbu ir ļoti pozitīvas un bieži vien, māmiņas ar vecmātēm sazinās ne tikai pirms un pēc grūtniecības pirmajiem mēnešiem, bet arī vēlāk, kā arī ar lielāko prieku ierodas slimnīcas organizētajā mazuļu salidojumā, lai atkārtoti satiktu dzemdību nodaļas personālu.

Vizīti grūtnieču aprūpes kabinetā Ventspils vai Talsu slimnīcā var pieteikt zvanot pa tālruni 63259997 (Talsu slimnīcas reģistratūra) vai 636 24404 (Ventspils slimnīcas dzemdību nodaļa), kā arī ierodoties klātienē. Ja jau iepriekš ir bijušas dzemdības, vēlams ņemt līdzi iepriekšējo Mātes pasi, kā arī pēdējā gada laikā pie ginekologa veikto analīžu rezultātus.

05.09.2017.