USG kabinets

(Ventspilī)

Talsu slimnīcas virsārstei Brigitai Aišpurei pasniegs Triju Zvaigžņu ordeni

slimnica

Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienas gaidās, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas kolektīvs ir saņēmis pacilājošu ziņu - Ordeņu kapituls 2017.gada 20. oktobrī lēmis piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni kavaliera kārtā Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles virsārstei Brigitai Aišpurei!

Triju Zvaigžņu ordenis ir dibināts 1924. gada 24. martā, par piemiņu Latvijas Republikas tapšanai. Ordeni piešķir personām par nopelniem Tēvijas labā, pašaizliedzīgu un izcilu darba pienākumu pildīšanu ar redzamiem panākumiem.

Talsu slimnīcas vadītāja Kristīna Bidzāne pauž prieku un lepnumu par virsārstes panākumiem un ieguldīto darbu veselības aprūpē: “Dakteres Aišpures darbs Talsu slimnīcas attīstībā ir vārdiem neizsakāms, kuram precīzi varam pielīdzināt Ordeņa devīzi "Caur ērkšķiem uz zvaigznēm". Ar milzīgu atbildības sajūtu par katru pacientu, daktere veic medicīnisko darbu slimnīcā, tāpēc no sirds priecājamies par kolēģes darba novērtējumu arī Valsts mērogā!”

Dr.Aišpure 1977.gada 1.augustā uzsāka darbu toreizējā Talsu rajona centrālajā slimnīcā par ārstu anesteziologu reanimatologu. Vien 4 gadus vēlāk daktere uzņēmās, paralēli anesteziologa, reanimatologa darbam, veikt Talsu rajona galvenā ārsta vietnieces (ārstnieciskā darbā) pienākumus. Ar neatlaidīgu darbu Dr.Aišpure vadījusi arī asins pārliešanas dienesta darbu, kurš republikas mērogā 1981.gadā ieguva 1.vietu donoru kadru nokomplektēšanā. Pateicoties neatlaidīgām pūlēm tika izveidota slimnīcā arī centrālā sterilizācijas nodaļa, kas ir neatņemama slimnīcas sastāvdaļa, kvalitatīvas veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai. Daktere ir veidojusi medicīnisko kolektīvu daudzu gadu garumā Talsu slimnīcā, kas devis iespēju lielam pulkam pacientu atgūt veselību un arī glābt dzīvību.

Pediatre Maija Labāne par kolēģes darbu teic: „Ar viņu kopā medicīnas druvas vagojam jau 40 gadus, tikai katra savu lauciņu. Ja es rosos tikai pediatrijas vadziņās, tad Brigita ir teicama anestezioloģe-reanimatoloģe, zinoša interniste, rūpīga ultrasonogrāfiste, precīza asins pārliešanas jomā un kompetenta organizatore. Katrs pacients mūsu priekšā nostājas kā krustvārdu mīkla, kuras rūtiņās jāieraksta atbildes uz viņa jautājumiem. Dr.Aišpurei tas vienmēr izdodas perfekti un viņa neapstājas, kamēr mīkla nav atrisināta pilnībā. Apbrīnoju viņas erudīciju! Pacientam ir jābūt pirmajā vietā – tāds ir dakteres darba stils. Mācos no viņas, kā saglabāt mieru, runājot ar dažāda rakstura un temperamenta cilvēkiem, lai neizvērstos konflikts, kā arī kā jāuzvedas, ja tāds jau ir. Te vajadzīga milzīga diplomātija. Tāda ir mūsu Talsu slimnīcas virsārste Brigita Aišpure.”

Neatsverams ir Dr.Aišpures ieguldījums arī jauno ārstu apmācībā. Labprāt savas zināšanas, darba pieredzi nodod jaunākiem kolēģiem, lasa lekcijas arī medicīnas māsām un māsu palīgiem.

Neskatoties uz daudzām grūtībām, daktere vienmēr ir smaidīga un optimistiska darbā ar saviem kolēģiem un pacientiem, ātri apgūst visu jauno, kas ienāk medicīnā.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas kolektīvs sirsnīgi sveic kolēģi
Dr.Brigitu Aišpuri!

01.11.2017.