USG kabinets

Biežāk uzdotie jautājumi par valsts veselības apdrošināšanas iemaksām!

Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

Talsu slimnīcā pacientus pieņem neirologs

slimnica

No šī gada decembra katru ceturtdienu Talsu slimnīcā pieņem pacientus sertificēts neirologs Iļja Noviks. Dr.Noviks ir ieguvis ārsta grādu un profesionālo augstāko izglītību Rīgas Stradiņa universitātē pamatspecialitātē neirologs.

Neirologs ir ārsts, kas diagnosticē un ārstē nervu, galvas un muguras smadzeņu un to apvalku, asinsvadu slimības. Iemesli nervu bojājumiem var būt ļoti dažādi - dažādas sadzīviska rakstura traumas, iekaisums, iedzimta, audzēji, u.c. Nervu sistēma ietekmē visus iekšējos orgānus un asinsvadus. Tā atbild par to, lai mēs varētu domāt, runāt, kustēties, funkcionēt kā viens vesels organisms. Respektīvi, varam teikt, ka nervu sistēma ir cilvēka vadības mehānisms, kas atbild par to, lai viss sabalansēti darbotos.

Dr.Noviks iesaka pacientiem novērojot simptomus vērsties pēc palīdzības, lai savlaicīgi būtu iespējams novērst iespējamos nervu bojājumus jau sākuma stadijā.

Biežākās sūdzības, kuru gadījumā būtu jāmeklē ārsta neirologa palīdzība:

• nezināmas izcelsmes ilgstošas vai ļoti stipras galvas sāpes;
  • ja ir iepriekš diagnosticēta migrēna;
  • galvas reiboņi un dubultošanās acīs;
  • līdzsvara traucējumi;
  • tirpšanas sajūta locekļos un jušanas traucējumi;
  • izteikts vājums;
  • trīce (patvaļīgas kustības);
  • lēnīgums;
  • atmiņas traucējumi;
  • satraukums;
  • nomākts garastāvoklis;
  • miega traucējumi;
  • lēkmes ar vai bez samaņas zuduma;
  • sekas pēc asinsizplūduma vai išēmiska infarkta galvas smadzenēs (insults);
  • muguras smadzeņu saknīšu iekaisums jeb krika.

Neirologa vizītes laikā tiks precizētas pacienta sūdzības, to ilgums un biežums, tiks izvērtēta slimības vēsture un tās iespējamā saistība ar šī brīža sūdzībām. Ārsts konsultācijā iztaujās par iepriekš pielietotās ārstēšanas veidiem, pielietojamajiem medikamentiem, veiks neiroloģisko apskati un noteiks nepieciešamos papildu izmeklējumus, lai precizētu slimības diagnozi. Nepieciešamības gadījumā tiks izveidota jums individuāla ārstēšanās programma atkarībā no slimības diagnozes un jūsu dzīvesveida. Konsultācijas pieejamas valsts finansējuma ietvaros, ja ir ārsta nosūtījums, savukārt pakalpojumu ārpus gaidīšanas rindas un/ vai bez nosūtījuma var saņemt arī par maksu.

Katram pacientam tiek veltītas konsultācijai aptuveni 20 minūtes un dienā tiek sniegtas ap 15 konsultācijām. Uz konsultāciju jāņem līdzi iepriekš veikto izmeklējumu izrakstu kopijas un lietotu zāļu saraksts. Konsultācijām iespējams pieteikties pa tālruni 632 59997 katru darba dienu vai arī piesakot vizīti slimnīcas reģistratūrā klātienē.

21.12.2017.