USG kabinets

Biežāk uzdotie jautājumi par valsts veselības apdrošināšanas iemaksām!

Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

Svinēsim svētkus droši!

slimnica

Jaunā gada sagaidīšana ir īpašs brīdis, kas tiek atzīmēts ar gardiem mielastiem, svētku rotājumiem, tradīcijām, Jums iemīļotās vietās, bet vēlamies atgādināt, ka jebkurā vietā ir tomēr jāpadomā par piesardzību izmantojot uzliesmojošus izstrādājumus, atrodoties ūdenstilpju tuvumā vai neapgaismotās vietās, kā arī baudot svētku mielastu, lai svētki tiktu aizvadīti mierpilni bez slimnīcas apmeklējuma.

Jauno gadu sagaidot, lielākā daļa traumu tiek iegūtas alkohola reibumā, rīkojoties neapdomīgi, piemēram, uguns un pirotehnikas tuvumā. Noteikti jāatceras, ka mājoklī nedrīkst atstāt bez uzraudzības degošas sveces, it sevišķi bērnu tuvumā, jo sveces, eglīšu rotājumi vai lampiņas var būt nekaitīgi līdz brīdim, kad bērns sāk tos aiztikt un pat likt mutē. Savukārt ārpus mājas lietojot sveces, brīnumsvecītes vai pirotehnikas izstrādājumus, jāatceras to lietošanas noteikumi un arī distance, kādā tie lietojami, lai netiktu gūtas traumas sev un apkārtējiem cilvēkiem.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenā ārste Dr.Linda Mičule teic: “Svētku laikā bieži vien mēs kaitējam savai veselībai, pārmērīgi ēdot un lietojot alkoholu. Alkohola ietekmē bieži rodas dažādas nelaimes, jo mēs kļūstam neuzmanīgāki. Svētkus sagaidot un svinot bieži aizmirstam arī padomāt par to vai mājās aptieciņā atrodas pirmās nepieciešamās medicīniskās lietas. Aptieciņā vēlams būtu turēt pretdrudža līdzekļus (Paraceptamols vai šķidrais Ibuprofens), lai nelielas temperatūras gadījumā nebūtu jādodas uz slimnīcu, bet mājās jau būtu bezrecepšu zāles, kas atvieglos pacienta stāvokli. Ja pēc svinībām pārēšanās izraisītais diskomforts ir pārāk liels, rodas dedzināšanas sajūta vai spiediena sajūta pakrūtē, var iedzert aptiekā pieejamos bezrecepšu līdzekļus, kuru sastāvā ir antacīdi - vielas, kas ar sāļu kombināciju neitralizē kuņģa skābi. Bet papildus tam visam, mājās ir jābūt nodrošinātam lielā daudzumā tīram ūdenim. Jo jebkuras saslimšanas gadījumā, arī saaukstēšanās gadījumā, pacientam ir jāuzņem pietiekamā daudzumā tīrs ūdens.”

Atcerēsimies, ka decembra mēnesis ir arī slidens laiks, tāpēc vilksim laikapstākļiem piemērotus apavus, ejot garās pastaigās, lai mazinātu iespēju gūt traumas krītot vai paslīdot mežģījumus. Dodoties pastaigās, neaizmirsīsim par to, lai esam droši un redzami ceļu satiksmes dalībnieki, lietojot atstarojošus elementus, kā arī nesēdīsimies pie auto stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu reibumā, lai neapdraudētu ne tikai sevi, bet arī citus. Savukārt ārpus apdzīvotām vietām izmanto atstarojošās vestes, un papildus tam neaizmirsti saģērbies silti, jo lai gūtu apsaldējumus, gaisa temperatūrai nav jābūt zem nulles.

SVARĪGI! Apsaldējumu gadījumā, jāvēršas pēc palīdzības pie ģimenes ārsta vai slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Ja ir iestājies dzīvībai bīstams stāvoklis – samaņas traucējumi, plaši apsaldējumi – noteikti ir jāizsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde!

Vienkāršu saslimšanu gadījumos aicinām iedzīvotājus izmantot valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Brīvdienās un svētku dienās, zvanot uz konsultatīvo tālruni, visu diennakti iespējams saņemt pieredzējušu mediķu konsultācijas un padomus.

Bieži brīvdienās un svētku dienās novērota situācija, ka uzņemšanas nodaļā vēršas pacienti ar lūgumiem izrakstīt medikamentiem receptes. SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” atgādina, ka uzņemšanas nodaļā pēc palīdzības būtu jāvēršas tikai tiem pacientiem, kuriem ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, tātad ir gūta akūta trauma vai notikusi pēkšņa saslimšana, vai hroniskas slimības saasināšanās. Tomēr slimnīca atgādina, ka, ja dzīvībai draud briesmas, nekavējoties ir jāizsauc Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, zvanot uz tālruņa numuru 113.

Savukārt cilvēkus ar hroniskām saslimšanām mediķi aicina pārliecināties vai izrakstītie recepšu medikamenti ir pietiekamā daudzumā, lai svētku laikā tie neizbeigtos un nepasliktinātos veselības stāvoklis.

29.12.2017.