USG kabinets

Traumpunkts (uzņemšanas nodaļa)                               phone632 23350

Paldies līdzcilvēkiem, kas sniedza savu atbalstu ziedojot asinis!

slimnica

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas kolektīvs izsaka lielu pateicību visiem asins donoriem, kas pagājušajā gadā sniedza savu palīdzību ziedojot asinis!

2017.gada griezumā Asins sagatavošanas nodaļā tika sagatavotas 1117 asins devas, ar kurām palīdzību bija iespējams sniegt vairāk kā 3 300 iedzīvotājiem.

Labdarība, kuru saņemam no asins donoriem, būtībā ir līdzcilvēku rūpju un mīlestības pārnese nepazīstamiem cilvēkiem, ar kuriem mums var nebūt radniecīgu saišu, par to necerot saņemt pretī neko, bet domas par sniegto atbalstu tiem, kam tas tiešām ir visvairāk ir nepieciešams ir pacilājoši. Asins donoru aktivitāte Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas asins kabinetā tiek novērota ar periodiskumu, ar 3 mēnešu intervālu. Dažkārt aktivitāte pieaug pirms svētku laikā, kad nošķirti no ikdienas raizēm, vairāk domājam par sev tuviem un apkārtējiem cilvēkiem. Bet neatsveramu devu dod asins donori, kas sniedz savu artavu regulāri.

Nodotās asins komponentes tiek sadalītas divās daļās, respektīvi, tiek paņemti asins paraugi izmeklējumiem vienlaikus ar asins nodošanu, kuri tiek aizvesti uz Valsts asins donoru centru, kur tie tiek izmeklēti donoru centra laboratorijās. Savukārt Ventspils slimnīcā notiek asins komponentu sagatavošana, kas aizņem aptuveni 7 stundas pēc pilnasins paņemšanas. No asins komponentēm tiek sagatavota – sarkano asinsķermenīšu komponentes un saldēta plazma. Asins komponentes tiek uzraudzītas un pārbaudītas regulāri, lai komponentes atbilst noteiktajām normām.

Asins sagatavošanas nodaļas galvenais uzdevums ir nodrošināt Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu ar nepieciešamajiem asins komponentiem un asins preparātiem. Asins komponentus nepieciešams pārliet jaundzimušajiem, dzemdētājām, pacientiem ar traumām, apdegumiem un akūtām asiņošanām vēdera dobuma orgānos, hematoloģiskiem slimniekiem, kā arī pēc operācijām. Viena ziedotā asins deva palīdz 3 pacientiem glābt dzīvību.

Aicinām arī turpmāk līdzcilvēkus iesaistīties donoru kustībā un ziedot asinis, jo vēl joprojām asinis ir tā komponente organismā, kurai līdz šim nav atrasts aizvietotājs tāpēc cilvēku nodotās asinis ir vienīgais ārstniecības līdzeklis, ar kuru var palīdzēt glābt dzīvību. Slimnīcas personāls ir pateicīgs jebkuram, kurš vēlas palīdzēt nelaimē nonākušajiem!

Asins komponentes iespējams nodot katru pirmdienu un piektdienu Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā laika posmā no 8:00-10:00.

19.01.2018.