phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997

 

Speciālistu pieņemšanas laiki

      
         Fizikālās terapijas pakalpojumi

 

     Biežāk uzdotie jautājumi par valsts veselības apdrošināšanas iemaksām!

 

    Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

 

Uzticības tālrunisphone636 20945
  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Aizvadīta informācijas diena par veselības aprūpes aktualitātēm

slimnica

Ceturtdien, 12.aprīlī, sadarbībā ar Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteju, Daudzfunkcionālajā ģimenes atbalsta centrā "Ventiņmāja" tika organizēta informācijas diena par aktualitātēm veselības aprūpē.

Pateicamies daudzfunkcionā ģimenes atbalsta centra "Ventiņmāja" darbiniecēm par piedāvājumu un sirsnīgo uzņemšanu!

Informācijas dienas ietvaros iepazīstinājām ar dažādām aktualitātēm veselības aprūpē, piemēram, jaunajiem Magnētiskās rezonanses izmeklējumiem, aktuālajām vakcīnām, jaunajiem speciālistiem, u.c. Pateicamies arī iedzīvotājiem par lielo atsaucību un uzdotajiem jautājumiem! Sarunu ceļā tika apskatītas dažādas tēmas, sākot ar ūdens daudzuma un vitamīnu lietošanu, dažādu sūdzību iespējamajiem izraisītājiem, līdz pat veselības aprūpes sistēmas organizācijai.

Informācijas dienā ar iedzīvotājiem tikās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenā ārste – valdes locekle Linda Mičule un valdes loceklis Dainis Gīlis.

Ieskats informācijas dienas ietvaros stāstītajos tematos:

Vakcinācija pret ērču encefalītu

Informējam, iedzīvotājus, ka iestājoties siltākam laikam, mostas arī dzīvā radība t.sk. ērces, tādēļ aicinām iedzīvotājus vakcinēties pret ērču encefalītu. Vakcinēties pret ērču encefalītu iesaka iedzīvotājiem, kuri dzīvo un strādā endēmiskajā rajonā (teritorijas, kur saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģiskās uzraudzības datiem ir visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu), kuri bieži atrodas mežā, kā arī ceļotājiem, kas dodas uz endēmiskajiem rajoniem.

Vakcinēties pret ērču encefalītu iespējams visu gadu. Ērces kļūst aktīvas, kad gaisa temperatūra pārsniedz +5° C, bet dažkārt ir konstatēti gadījumi, kad ērce iekodusi cilvēkam ērču neaktīvajā periodā, kad tā ienesta telpā kopā ar malku un siltumā atmodusies.

Atgādinām, ka ņemot vērā iedzīvotāju atsauksmes programmas “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” ietvaros organizētajā iedzīvotāju aptaujā un pašvaldības iespējas, aizvadītajā gadā tika ieviests jauns pabalsta veids bezmaksas vakcinācijai pret ērču encefalītu visiem Ventspilī deklarētiem bērniem vecumā līdz 3 gadiem (ieskaitot). Lai saņemtu pabalstu, bērna vecākiem vai aizbildnim Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā jāuzrāda:

 1. Dokuments, kurā norādīta bērna un viena no viņa vecākiem vai aizbildņa deklarētā dzīvesvieta Ventspils pilsētā. Izziņa par deklarēto dzīvesvietu iespējams izdrukāt no valsts pārvaldes pakalpojuma portāla www.latvija.lv;
 2. Bērna potēšanas pase, kurā tiks izdarīta atzīme par veikto vakcināciju;
 3. Ģimenes ārsta nosūtījums (veidlapa Nr. 027/u), ne vecāks par septiņām kalendāra dienām, kurā ietvertas sekojošas ziņas:
  • atzīme, ka bērnam nav alerģijas pret olbaltumvielām;
  • bērns ir somatiski vesels;
  • apliecinājums, ka pēdējo divu mēnešu laikā bērnam nav veikta jebkāda veida profilaktiskā vakcinācija.

Papildus informējam, ka kārtību, kādā tiek nodrošināta vakcinācija bērniem pret ērču encefalītu, noteikta Ministru kabineta noteikumos Nr. 330 "Vakcinācijas noteikumi", kas paredz valsts pienākumu finansēt vakcināciju pret ērču encefalītu:

 • 100% apmērā bērniem vecumā no viena gada līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai, ja bērna deklarētā dzīvesvieta ir ērču encefalīta endēmiskajā teritorijā.
 • 100% apmērā bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem visā Latvijas teritorijā neatkarīgi no dzīvesvietas.

Papildus vakcinācijas kalendāram valsts neatkarīgi no pacienta deklarētās dzīvesvietas kompensē vakcināciju pret ērču encefalītu 50% apmērā visiem bērniem līdz 24 mēnešu vecumam. Jāatzīmē, ka bērniem šo vakcināciju rekomendē veikt ne agrāk kā no viena gada vecuma.

Vakcinēties pret ērču encefalītu var Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas procedūru kabinetā, jaunā korpusa pirmajā stāvā līdzās reģistratūrai. Kabinets darba dienās strādā no plkst. 16.00 līdz 18.30.

Speciālistu piesaiste

Ventspils slimnīcai pēdējā gada laikā izdevies piesaistīt otolaringologu, neirologu, kardiologu, ginekologu, dzemdību speciālistu, anesteziologu, reanimatologu, medicīnas māsas, radiologu, diagnostu, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstu, farmaceita asistentu, pediatrus, ķirurgu, ergoterapeitu, fizioterapeitus, ārsta palīgus, u.c. speciālistus. Vairāki rezidenti un jauni speciālisti darbu uzsākuši arī slimnīcas Talsu filiālē.

Ar 2018.gada 6.aprīli uzsāka pacientu pieņemšanu jauns oftalmologs Dr. Mārtiņš Ābelītis. Šobrīd gaidīšanas rindu garums uz valsts apmaksātu ambulatoro konsultāciju pie oftalmologa Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā ir vidēji 8 mēnešu garumā, savukārt maksas pakalpojumiem tie ir vidēji 6 mēneši. Informējam, ka gaidīšanas rindu garumu ietekmē dažādi faktori, piemēram, speciālistu skaits un pieejamība, finansējuma nodrošinājums u.c. Šobrīd Dr.Ābelītis pieņem pacientus noteiktos laikos un dienās, bet sākot ar oktobri, pacientu pieņemšanu veiks uz pilnu slodzi.

Jauni Magnētiskās rezonanses izmeklējumi

2017.gada novembra beigās tika parakstīts līgums par magnētiskās rezonanses iekārtas piegādi un uzstādīšanu ERAF projekta “SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” veselības aprūpes infrastruktūras attīstība” īstenošanas ietvaros.

Ar 2018.gada 24.janvāri magnētiskās rezonanses izmeklējumi tika atjaunoti. Jaunā iekārta ir pilnībā digitalizēta, ar universālu komplektāciju, kas nodrošina izmeklējumus ar modernākajām izmeklēšanas metodēm – specializētas, ļoti augstas kvalitātes programmas neiroloģijai, kardioloģijai, ķirurģijai, traumatoloģijai, u.c. nozarēm. Pateicoties unikālajām tehnoloģijām, izmeklējuma veikšana ir ar daudz augstāku izmeklējuma kvalitāti, kas ir īpaši būtiska onkoloģisko slimību agrīnai diagnostikai, kā arī dažādu asinsvadu, galvas, mugurkaula, vēdera un citos izmeklējumos.

Iekārtas tehniskie uzstādījumi un modernās programmatūras sniedz iespēju piedāvāt jaunus pakalpojumus. Ar 1.aprīli Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā ir pieejami jauni magnētiskās rezonanses (MR) pakalpojumi:

 • Krūšu dziedzeru MR izmeklējums;
 • Videnes orgānu MR izmeklējums;
 • MR angiogrāfija kakla daļai bez kontrastvielas;
 • Visa ķermeņa MR skrīnings;
 • Apakšžokļa locītavas MR izmeklējums.

16.04.2018.