USG kabinets

Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

Veselības ministrija godināja Ventspils mediķes L.Mičuli un L.Grinpauku

slimnica

Šodien, 3.maijā Veselības ministrijas apbalvojumu svinīgajā pasniegšanas pasākumā, Atzinības rakstu saņēma divas Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas mediķes – slimnīcas galvenā ārste, nefroloģe Linda Mičule un galvenā medicīnas māsa Lilita Grinpauka.

Veselības ministrija apbalvojumus pasniedz mediķiem par viņu ieguldījumu veselības aprūpes sniegšanā pacientiem. Kopumā šogad šo apbalvojumu saņēma 39 veselības aprūpes darbinieki no visas Latvijas.

Ministrijas augstākā apbalvojumu Atzinības raksta saņēmēja Linda Mičule Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Hemodialīzes nodaļu vada jau desmit gadus, kā arī paralēli veic nefrologa pienākumus, nieru pacientus ārstējot gan Ventspilī, gan slimnīcas Talsu filiālē. Bet kopš 2017.gada rudens L.Mičule pilda arī slimnīcas valdes locekles un galvenā ārsta pienākumus. L.Mičule veic nefroloģisko pacientu konsultēšanu un ārstēšanu gan stacionārajā, gan ambulatorajā daļā, organizē ārstu konsīlijus. Pastāvīgi paaugstina savu profesionālo kvalifikāciju un savas zināšanas iegulda peritoneālās dialīzes attīstībā, sarežģītu pacientu ārstēšanā. Tāpat mediķe darbojas Terapeitiskā profila darba grupā, kas nodrošina terapeitiskā profila medicīnas darbības kvalitātes uzlabošanu Ventspils slimnīcā un Talsu filiālē. L.Mičule no 2000.gada ir Latvijas Nefrologu Asociācijas un no 2002.gada Eiropas Dialīzes un Transplantācijas Asociācijas biedrs, savukārt no 2016.gada Latvijas Nefrologu Asociācijas Valdes locekle. Daktere organizē arī ārstu un māsu zinātniskās konferences, uzstājas ar lekcijām un veic publikācijas savā specialitātē. Arī saskarsmē ar pacientiem L.Mičule ir laipna, iejūtīga un korekta.

Savukārt ministrijas Atzinības raksta saņēmēja Lilita Grinpauka medicīnas māsas specialitātē strādā jau 40 gadus. L.Grinpauka strādājusi gan par Ventspils slimnīcas ātrās medicīnas palīdzības nodaļas feldšeri, gan par medicīnas māsu fizioterapijas kabinetā un neiroloģijas nodaļā. Bet jau 22 gadus L.Grinpauka pilda Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenās medicīnas māsas pienākumus un paralēli joprojām praktizē neiroloģijas nodaļā par medicīnas māsu. Mediķe sevi pierādījusi kā augsti kvalificētu speciālisti un profesionālu vadītāju, būtiski uzlabojot slimnīcas ikdienas darbu. Tāpat L.Grinpauka aktīvi piedaloties Latvijas Galveno māsu apvienības darbā, uzlabo māsu darbu mūsu valstī dažādos māsu profesijas attīstības jautājumos. Savas profesionālās zināšanas mediķe izmanto arī jauno speciālistu izglītošanā, sadarbojoties ar RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžu, LU P.Stradiņa medicīnas koledžu un Liepājas medicīnas koledžu.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas kolektīvs lepojas ar savām kolēģēm un novēl arī turpmāk ar tādu pašu sirds degsmi darboties veselības aprūpes jomā!

Foto (no kreisās): Saeimas deputāts, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas anesteziologs reanimatologs Gundars Daudze; Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenā ārste - valdes locekle, nefroloģe Linda Mičule; Veselības ministre Anda Čakša; Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenā medicīnas māsa Lilita Grinpauka; Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.

03.05.2018.