USG kabinets

Biežāk uzdotie jautājumi par valsts veselības apdrošināšanas iemaksām!

Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

Rūpējies par savu veselību – mazgā rokas pareizi!

slimnica

Sensenis ir pierādīts, ka cilvēks var saslimt ar dažādām slimībām, piemēram, caureju, gripu, hepatītu, ja netiek rūpīgi mazgātas rokas.

Dažkārt rokas mazgājot steigā vai nepievēršot pietiekamu uzmanību, tās pilnvērtīgi neatbrīvojam no mikrobiem, tādēļ aicinām iepazīties ar informatīvajiem materiāliem interneta vidē par roku higiēnas nozīmi un to pareizu mazgāšanu, kā arī šīs nedēļas ietvaros aicinām izmantot, slimnīcas reģistratūrā izvietotajā stendā, dezlīdzekli.

Piebildīsim, ka ikdienā, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā pie katras no slimnīcas nodaļām, brīvi pieejamās vietās, atrodas dezlīdzekļi, kurus rekomendējam izmantot ikvienam, lai pasargātu ne tikai sevi, bet arī apkārtējos cilvēkus no baktēriju izplatības!

Roku pareiza mazgāšana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar gremošanas trakta un augšējo elpceļu infekcijām. Baktērijas uz mūsu rokām var nonākt visdažādākajos veidos, tādēļ svarīga ir pareiza roku higiēna.

Mazgājiet rokas regulāri pirms un pēc:

• Ēšanas vai ēst gatavošanas – īpaši svarīgi pēc saskares ar jēlu gaļu vai zivīm,
  • Labierīcību apmeklēšanas,
  • Slimu cilvēku aprūpes,
  • Mājdzīvnieku mīļošanas,
  • Remontdarbiem,
  • Pēc deguna šņaukšanas, klepošanas, šķaudīšanas,
  • Pirms kontaktlēcu ielikšanas/ izņemšanas,
  • Pēc atgriešanās mājās no rotaļu pagalmiem, sabiedriskā transporta lietošanas, veikalu u.c. sabiedrisku vietu apmeklēšanas,
  • u.tml.

Kā pareizi mazgāt rokas?

• Mazgā rokas ar siltu, tekošu ūdeni un ziepēm,
  • Rūpīgi ziepē visas plaukstu virsmas, pirkstus, to starpas, arī plaukstas locītavas un nagus – pirms roku mazgāšanas noņemiet juvelierizstrādājumus!
  • Pēc mazgāšanas rokas rūpīgi nosusini, ieteicams ar vienreiz lietojamu papīra salveti,
  • Roku mitrināšanai lieto roku kopjošu krēmu pēc katras mazgāšanas reizes.

Ievēro pareizu roku mazgāšanu, ieskaties informatīvajā info-grafikā šeit!

Slimnīcas reģistratūrā izvietotais informatīvais stends

09.05.2018.