USG kabinets

Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

Mazuļu salidojums – sirsnīgs atkalredzēšanās pasākums ģimenēm un slimnīcas dzemdību nodaļas kolektīvam

slimnica

Aizvadītajā sestdienā Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā valdīja ņipra rosība. Slimnīcas zaļajā zonā pie galvenās ieejas noritēja tradicionālais mazuļu salidojums 2018. “Esmu dzimis Ventspilī!”.

Mazuļu salidojums ir īpašs, ik gadu apvienojot ģimenes un dzemdību nodaļas medicīnas personālu sirsnīgā atkalredzēšanās pasākumā. Pasākumā gan lielākos, gan mazākos viesus priecēja saksofona dziesmas Aleksandras izpildījumā, 2018.gada pirmā dzimušā mazulīša Binderu – Čoderu jaunā ģimene lasīja kopā Viļa Plūdoņa pasaciņu “Eža kažociņš” , savukārt mazajiem ķipariem bija iespēja iekrāsot koši jo košas sejiņas Lanas radošajā stūrītī, paust savu fantāziju uz zīmēšanas tāfelēm, kā arī kopā ar ģimeni izgatavot piemiņai jūras izskalotus kociņus, tajos iekarinot košas lentes un pērlītes.

Pasākumā tradicionāli tika izvietota apskatei arī foto kolāža, kas tika sagatavota iepriekš no vecāku iesūtītajām bildēm. Kolāža šobrīd uz laiku ir pieejama apskatei slimnīcas reģistratūrā, savukārt pēc tam tā tiks pievienota blakus iepriekšējo gadu veidotajām kolāžām dzemdību nodaļā. Papildus bija iespēja arī nofotografēties foto stūrītī, kas šogad bija izrotāts ar dzemdību nodaļas mazuļu gultiņu, kurā mazuļus varēja iesēdināt un apskatīt cik tad liels ir izaudzis kopš pirmajām dienām dzemdību nodaļā.

Dzemdību nodaļas attīstībā ir ieguldīts daudz un pie iesāktā neapstājamies un arvien augam uz priekšu. Lepojamies ar nodaļas kolektīva paveikto un priecājamies satikt tradicionālajā pasākumā arī pensijā aizgājušos darbiniekus.

Apvienojot pagātni, tagadni un nākotni, ieskatījāmies senajos laikos, kad dzemdību nodaļa tika atvērta. Dzemdību nodaļas kolēģi atceroties senākos laikus arvien pasmejas, kā viss ir mainījies, piemēram, ginekologa Dr.Kupeļa vadībā 1981.gadā Ventspils bija pirmā slimnīca Latvijā, kurā ieviesa bērniņa un mammas kopā būšanu vienā palātā. Šobrīd tas liekas neticami, bet 80.tajos gados bija pieņemts māmiņas un mazuļus nelikt vienā palātā.

Par ne tik senu pagātni stāstīja arī slimnīcas anesteziologs, reanimatologs Gundars Daudze. Dr.Daudze Ventspils slimnīcā strādā kopš 1990.gada, savukārt no 1996. gada līdz 2006.gadam bijis Ventspils slimnīcas galvenais ārsts. Pildot galvenā ārsta pienākumus, 2003.gadā tika panākta dzemdību nodaļas rekonstrukcija, kurā vienu no būtiskākajām izmaiņām Dr.Daudze uzsvēra, ka katrai pēcdzemdību palātai ir jābūt vienvietīgai un, ka palātā ir jābūt labierīcībām un arī dušai, lai māmiņām būtu komfortabli apstākļi visu pavadīto laiku dzemdību nodaļā. Tāpat dzemdību nodaļā ir pieejamas ģimenes palātas ar divguļamo gultu, kā arī komforta palātas. Attīstoties tika izveidota arī ūdens dzemdību zāle, tādejādi piedāvājot plašāku izvēli māmiņām sagaidot mazuli. Bērni aug, kļūst stipri gudri, patstāvīgi un tā tam arī ir jābūt. Mazuļu salidojumā ir interesanti satikt ārstus, māsiņas, vecmātes, jo tieši viņi ir tie, kas ar mazuļiem satiekas pirmie dzemdību zālēs un tikai pēc tam mamma un tētis, tāpēc vēlamies šo posmu padarīt patīkamu un komfortablu.

Lielu paldies sakām mūsu sadarbības partneriem, ar kuriem kopā radījām šo burvīgo atkalredzēšanās pasākumu! Paldies Rebekai Arhipovai un Janekam Rudenim par sirsnīgo pasākuma vadīšanu, Aleksandrai Arhipovai par saksofona muzikālajiem skaņdarbiem, Lanai Švarcai par bērnu sejiņu iekrāsošanu košās krāsās, Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs par skaistajiem tērpiem un apskaņošanas sistēmu, Kārumniekam par košajiem un gardajiem keksiņiem, Ģirtam Purviņam par mazuļu salidojuma simbolisko, jūras izskaloto, kociņu sagatavošanu un arī Montai Blāzei-Pētersonei par iemūžinātiem foto mirkļiem :) Paldies visiem, kas sagādāja šos svētkus skaistus un košus!

07.06.2018.