phoneKontaktinformācija Ventspilīshadow

Reģistratūraphone636 24665
Darba laiks
                                    (darba dienās)
08:00 - 18:00

* Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
     par Covid - 19: 25783999

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone636 22077

Darba dienās:07:30 - 15:30

 

Traumpunktsphone636 24721

 

Dzemdību nodaļaphone636 24404

 

Tālrunis donoriemphone 636 20947 phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997*
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

*Ja neizdodas saziņa ar reģistratūru, nosūtiet kontaktinformāciju saziņai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  un Jums atzvanīsim.

 

 ** Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI


Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Modernizēta ZKRS Diagnostikas nodaļa un ieviesti jauni pakalpojumi

Noslēdzies būtisks posms Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Diagnostikas nodaļas modernizācijas procesā, kas ļāvis uzlabot diagnostisko izmeklējumu kvalitāti, ieviešot jaunus pakalpojumus.

Diagnostikas nodaļas modernizācijā Ventspils un Talsu filiāles slimnīcās ieguldīti aptuveni 2,4 milj. eiro, no tiem 85% ERAF finansējums, 9% valsts budžeta līdzekļi un 6% Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas finansējums.

Diagnostikas nodaļas modernizācijas I kārtas noslēgums pavēris jaunas diagnostikas iespējas radiologu un citu specialitāšu ārstiem – Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas rīcībā esošās diagnostiskās iekārtas ļauj veikt diagnostiku pasaules līmenī.

Mēs visi ar aizrautību apgūstam mūsdienu tehnoloģijas, tāpat arī medicīnas speciālistiem jaunākās paaudzes medicīnas iekārtas ir izaicinājums un jaunas iespējas agrīni atklāt onkoloģiskās saslimšanas, kas ir būtisks faktors savlaicīgas slimību ārstēšanas uzsākšanai, iespēja diagnosticēt pataloģijas sākuma stadijā.

Diagnostikas nodaļas modernizācija procesā nomainītas šādas jaunākās tehnoloģijas medicīniskās iekārtas Ventspils slimnīcā:

Magnētiskās rezonanses iekārta - ir pilnībā digitalizēta, ar universālu komplektāciju, kas nodrošina plaša spektra izmeklējumus ar visām pieejamajām modernākajām izmeklēšanas metodēm – specializētas, ļoti augstas kvalitātes programmas neiroloģijai, ķirurģijai, traumatoloģijai un citām specialitātēm. Pateicoties unikālajām tehnoloģijām, izmeklējuma veikšana ir ar daudz augstāku izšķirtspēju, kas ir īpaši būtiska onkoloģisko slimību agrīnai diagnostikai, kā arī dažādu asinsvadu, galvas, mugurkaula, vēdera un citos izmeklējumos.

Jauni magnētiskās rezonanses (MR) pakalpojumi:

  • Krūšu dziedzeru MR izmeklējums;
  • Videnes orgānu (sirds, barības vada u.c.) MR izmeklējums;
  • MR angiogrāfija kakla daļai bez kontrastvielas;
  • Visa ķermeņa MR skrīninga izmeklējums;
  • Žokļa locītavas MR izmeklējums.

Digitālā mamogrāfijas iekārta, kas aprīkota ar inovatīvām tehnoloģijām, nodrošina augstu izmeklējuma kvalitāti. Iekārtai ir vislabākie izšķirtspējas rādītāji, kā arī viszemākā starojuma deva standarta izmeklējumiem. Papildu 2D mamogrāfijas skrīningam, iekārta ir aprīkota ar 3D tomosintēzes attēlveidošanu, kas ļauj veikt daudz precīzāku diagnostiku izmeklējumam (valsts apmaksātam pakalpojumam nepieciešamības gadījumā tiek pielietota arī tomosintēze). Ar Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstuli sievietēm vecumā no 50 – 69 gadiem mamogrāfijas izmeklējumi tiek veikti bez maksas. No 2018. gada krūts un dzemdes kakla vēža profilaktiskās pārbaudes var veikt arī tad, ja uzaicinājuma vēstule nav paņemta līdzi (piemēram, ja tā ir nozaudēta vai tikusi nosūtīta, bet nav saņemta). Informācija par sievietei nosūtītās uzaicinājuma vēstules numuru un nosūtīšanas datumu ārstniecības iestādēs ir pieejama elektroniski. Plašāka informācija par profilaktiskām pārbaudēm pieejama ŠEIT.

Jauni mamogrāfijas pakalpojumi:

  • Mamogrāfija ar tomosintēzi abām krūtīm, katrai 2 projekcijās ar radiologa slēdzienu.

Rentgenogrāfijas iekārta - stacionārā digitālā radiogrāfijas iekārta nodrošina universālas rentgena caurskašu iekārtas funkcijas, ar kuru var veikt gan visas caurskašu iekārtas manipulācijas, gan endoskopiskās un uroloģiskās procedūras, visa mugurkaula izmeklējumus zem slodzes, tēmētos uzņēmumus u.c. Iekārta ļauj veikt visa veida izmeklējumus no galvas līdz kājām bez pacienta pozīcijas maiņas, jo pacienta galdu iespējams regulēt nepieciešamajā augstumā un leņķī. Iekārta aprīkota ar stāvstatīvu vertikālajām ekspozīcijām, kas ļaus veikt kvalitatīvus izmeklējumus gulošiem pacientiem. Vēl iekārta ir aprīkota ar programmatūru ortopēdijas attēlu automātiskai savietošanai un kājas vai mugurkaula attēlošanai visā garumā. Ar šo iekārtu iespējams veikt arī rentgenoskopiskos izmeklējumus, tādējādi līdzšinējo divu iekārtu – rentgena un rentgenoskopa vietā iespējams strādāt ar vienu iekārtu, kas ir liels ieguvums gan pacientiem, gan medicīnas speciālistiem.

Ultrasonogrāfijas iekārta – papildus standarta izmeklējumiem iekārtai ir arī elastogrāfijas režīms, kas, pamatojoties uz audu elasticitātes dažādām raksturīpašībām, ļauj atšķirt ļaundabīgu veidojumu audus no neapzinātiem audiem. Iekārta aprīkota ar virtuālu attēlu sapludināšanas programmu, kas ļauj automātiski sapludināt ultrasonogrāfijas attēlu ar datortomogrāfijas (CT) vai magnētiskās rezonanses (MR) attēlu, lai iegūtu īpaši detalizētu informāciju par izmeklējamo orgānu vai apvidu. Papildus iekārta aprīkota arī ar virtuālu 3D reālā laika navigācijas programmu invazīvu procedūru jeb biopsiju veikšanai. Šī programmatūra ir ļoti būtiska precīzas agrīnās diagnostikas nodrošināšanai onkoloģijas jomā, kā arī uroloģisko, aknu, nieru un vairogdziedzera slimību diagnostikai.

Jauni ultrasonogrāfijas pakalpojumi:

  • Nieru, urīnceļu, prostatas transabdominālā ultrasonogrāfija

Endoskopijas iekārta - Jaunā augstas izšķirtspējas iekārta nodrošina uzlabotu vizualizāciju un līdz ar to ievērojami precīzāku diagnostiku (īpaši agrīno) un ārstēšanu. NBI gaismas filtru režīms ļauj atšķirt patoloģiskus audus jau pašā slimības sākumā, izvērtējot mikrokapilāru tīklojumu. Iekārtas tehniskie parametri un komplektācija pacientiem nodrošinās ātrākus, precīzākus un nesāpīgākus izmeklējumus.

Iekārtas tika iegādātas, pateicoties Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadībai, Ventspils pilsētas pašvaldībai, kā arī Saeimas deputāta, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas anesteziologa, reanimatologa Gundara Daudzes aktīvai līdzdalībai, izstrādājot un virzot projekta pieteikumu 2017.gada sākumā, kā arī sagatavojot iekārtu pamatojumus saskaņošanai Veselības ministrijā.

Pieteikties diagnostisko izmeklējumu veikšanai iespējams, zvanot uz slimnīcas reģistratūras tālruni 63624665 vai ierodoties klātienē.

Papildus diagnostiskajām iekārtām šogad projekta ietvaros iegādātas arī operāciju iekārtas – laparoskops Talsu filiāles slimnīcai, bet Ventspils slimnīcai - anestēzijas iekārta Operāciju blokam un autoklāvs un mazgāšanas iekārta Sterilizācijas nodaļai.

26.09.2018.