USG kabinets

Biežāk uzdotie jautājumi par valsts veselības apdrošināšanas iemaksām!

Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

Diabēta kabineta darba laiks

Iepriekš ziņojām, ka no 2018. gada pacientiem ar cukura diabētu no valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošināta apmācība Diabēta apmācības kabinetā Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā. Sākot ar 1.novembri, pacientu pieņemšanas laiks Diabēta apmācības kabinetā tiek pagarināts, un konsultācijas ir pieejamas katru darba dienu no plkst. 8:00 līdz 16:00.

Ventspils ir viena no astoņām Latvijas pilsētām, kurā ar 1.oktobri tika atvērts diabēta apmācību kabinets. Diabēts ir slimība, ko rada aizkuņģa dziedzera hormona insulīna trūkums un kam ir raksturīgi traucējumi ogļhidrātu, tauku, olbaltumvielu, ūdens un minerālvielu maiņā. Lai veicinātu iedzīvotāju informētību par saslimšanas ietekmi uz turpmāko dzīvi, ārstēšanas procesu un aktivitātes, kas ietekmē atveseļošanos, konsultācijas tiek nodrošinātas par valsts finansējumu, pacientam apmaksājot tikai pacienta iemaksu 4.27 eur apmērā.

Diabēta kabinetā iespējams saņemt:

• Pirmreizēju apmācību grupā (ne mazāk par četriem pacientiem ar apstiprinātu diagnozi vai viņu tuviniekiem) vai individuāli - tiks sniegta informācija par veselīga uztura plānošanu, fiziskām aktivitātēm, cukura diabēta paškontroli un terapijas efekta vērtēšanu, mērķtiecīgu medikamentu lietošanu (arī insulīna injekciju tehnika, uzglabāšana), individuālo aprūpes problēmu risināšanu (tajā skaitā, insulīna devu adaptācija, ceļojumi, maiņu darbs), komplikāciju risku samazināšanu (tajā skaitā - blakus slimību gadījumā, smēķēšanas atmešanas veicināšana). Pirmreizējo apmācību var saņemt ar ģimenes ārsta, endokrinologa vai bērnu endokrinologa norīkojumu. Kopumā apmācība ilgst 1h vienai vizītei, bet plāna izstrāde kopumā sastāda 5 atsevišķas vizītes.
  • Ne biežāk kā reizi piecos gados atkārtoto apmācību grupā (ne mazāk par četriem cukura diabēta pacientiem), atkārtoti sniedzot informāciju, kas tika nodrošināta pirmreizējās apmācības laikā, kā arī par citiem jautājumiem pēc endokrinologa vai bērnu endokrinologa ieteikuma - ja notikusi terapijas stratēģijas maiņa, ja diabēta pacientei iestājusies grūtniecība, ja ir slikti kompensēts cukura diabēts (HbA1c >8%) vai ja novērojamas biežas hipoglikēmijas. Atkārtotu apmācību var saņemt ar endokrinologa vai bērnu endokrinologa norīkojumu.

Diabēta kabinets atrodas Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, 1.stāvā pretī traumatoloģijas nodaļai (ieeja no Vasarnīcu ielas). Kabinetā pakalpojumus var saņemt pacienti, kuriem diagnosticēts cukura diabēts un apmācību veic sertificēta diabēta apmācības māsa.

Pieteikties uz apmācību Diabēta apmācību kabinetā var zvanot uz reģistratūru pa tālruni 63624665.