USG kabinets

Biežāk uzdotie jautājumi par valsts veselības apdrošināšanas iemaksām!

Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē iedzīvotājiem pieejams jauns diagnostikas pakalpojums

Sākot ar 7.novembri, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē darbu uzsāk augsti kvalificēts radiologs–diagnosts Kaspars Stepanovs.

Sakarā ar to, paplašinās pakalpojumu klāsts, ko iespējams sniegt iedzīvotājiem Talsu filiāles Diagnostikas nodaļā. Turpmāk kā valsts apmaksātie pakalpojumi ar pacienta līdzmaksājumu būs pieejami datortomogrāfijas angiogrāfijas izmeklējumi.

Datortomogrāfijas angiogrāfija ir asinsvadu izmeklēšanas metode, kuras laikā tiek uzņemti daudzskaitliski attēli vairākās plaknēs un vēlāk, apstrādājot ar datorprogrammu palīdzību, analizēts asinsvadu stāvoklis. Izmeklējuma laikā skenēšana notiek vienlaikus ar strauju kontrastvielas injekciju perifērajā vēnā t.s. bolus injekciju. Atškirībā no invazīvās angiogrāfijas, kur kateters jāievada lielajās artērijās vai vēnās, datortomogrāfijas angiogrāfija ir maztraumatiska, pacientam draudzīgāka, un izdarāma ambulatoros apstākļos. Šī ir lieliska izmeklēšanas metode, lai atlasītu tos pacientus, kam nepieciešama tālāka operatīva ārstēšana un, iespējams, detalizētāka izmeklēšana ar invazīvās angiogrāfijas metodi.

Ar datortomogrāfijas angiogrāfiju izmeklē:

• vēdera aortu (lai noteiktu sašaurinājumus, aneirismas, atslāņošanos);
  • iegurņa artērijas;kāju artērijas;
  • nieru artērijas (piem., pacientiem ar nenoskaidrotas izcelsmes smagu arteriālu hipertenziju);
  • miega artērijas;
  • smadzeņu asinsvadus;
  • maģistrālās vēnas u.c.

Uz datortomogrāfijas angiogrāfiju Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē iespējams pierakstīties ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījuma, zvanot uz reģistratūru pa tālruni 63259997.

08.11.2018.