USG kabinets

Biežāk uzdotie jautājumi par valsts veselības apdrošināšanas iemaksām!

Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

Aicinām asins donorus sniegt līdzcilvēkiem lielāko dāvanu – dzīvību!

Tuvojoties svētku laikam, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca aicina aktīvi iesaistīties gan esošos, gan jaunos donorus ziedot asinis līdzcilvēkiem, kuri nonākuši nelaimē un kuriem asins pārliešana var dot cerību izdzīvot.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas asins sagatavošanas nodaļas galvenais uzdevums ir nodrošināt slimnīcu ar nepieciešamajiem asins komponentiem un preparātiem. Asins pārliešana pacientiem var būt nepieciešama jebkurā diennakts laikā, tādēļ asins sagatavošanas nodaļa Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā nodrošina asins pārliešanu visu diennakti.

Asinis ziedot aicināti gan individuālie donori, gan arī kolektīvi no uzņēmumiem un iestādēm. Asins komponentes iespējams nodot katru pirmdienu un piektdienu Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā laika posmā no 8:00-10:00. Papildus informāciju iespējams uzzināt ierodoties asins sagatavošanas nodaļā klātienē vai arī zvanot pa tālruni 636 32092. Uzņēmumiem, kas vēlas saliedēties un ziedot asins komponentes kolektīvi, aicinām pieteikties Asins sagatavošanas nodaļā iepriekš pa tālruni 636 32092.

Katru reizi donors ziedo 450 ml (vēl papildu apmēram 30 ml asins paraugiem - izmeklēšanai). Veselam cilvēkam šāds asins zudums nav kaitīgs. Asinis noņem tikai no elkoņa locītavas vēnas, un asins ziedošanas procedūra ilgst apmēram 10 minūtes.

Nosacījumi, lai kļūtu par asins donoru:

• Pirms asins ziedošanas jāatpūšas;
  • Asins ziedošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai liela emocionāla pārdzīvojuma;
  • Vēlams lietot veselīgu uzturu, daudz šķidruma;
  • Ieteicams nelietot treknus ēdienus asins došanas dienā, kā arī dienu iepriekš;
  • Nedrīkst lietot alkoholu un pirms procedūras nedrīkst smēķēt;
  • Neēdis cilvēks asinis nedrīkst ziedot;
  • Neaizmirstiet ņemt līdzi personas apliecinošu dokumentu ar fotogrāfiju (pasi vai ID karti).

Pateicamies visiem asins donoriem par atsaucību un palīdzību līdzcilvēkiem!