Biežāk uzdotie jautājumi par valsts veselības apdrošināšanas iemaksām!

Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

Aicinām atsaukties asinsdonorus

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca aicina aktīvi iesaistīties gan esošos, gan jaunos donorus ziedot asinis līdzcilvēkiem, kuri nonākuši nelaimē un kuriem asins pārliešana var dot cerību izdzīvot.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcā  Ventspilī kļūt par asinsdonoru iespējams katru pirmdienu un piektdienu no plkst. 8:00 līdz 10:00. Lai kļūtu par asinsdonoru, ir jāievēro šādi nosacījumi:

• esi 18-65 gadus jauns;
  • Tev ir derīgs personu apliecinošs dokuments (pase, ID karte);
  • sver ne mazāk par 50kg;
  • esi paēdis, izgulējies, atpūties un jūties labi;
  • esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis;
  • pirms tam esi piekopis veselīgu uzturu un lietojis daudz šķidruma;
  • dienā pirms asins nodošanas NEESI lietojis alkoholu;
  • NEESI nodevis asinis vismaz 9 nedēļas, un 12 mēnešu periodā to neesi darījis 4 reizes (attiecas uz sievietēm) vai 6 reizes (attiecas uz vīriešiem);
  • iemesli, kuru dēļ nevari vai uz noteiktu laiku nedrīksti nodot asinis skatīt ŠEIT.

Asins devu nodošana aizņem aptuveni 10 minūtes, bet viens asinsdonors var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem, palīdzēt vēža slimniekam, kā arī glābt citus cilvēkus pēc nepieciešamības.

Katru reizi donors ziedo 450 ml (vēl papildu apmēram 30 ml asins paraugiem - izmeklēšanai). Veselam cilvēkam šāds asins zudums nav kaitīgs. Asinis noņem tikai no elkoņa locītavas vēnas, un asins ziedošanas procedūra ilgst apmēram 10 minūtes.

Ziedojot asinis, donors atbrīvojas no vecajām asins šūnām - eritrocītiem un organisms ražo jaunas, kas efektīvāk izplata skābekli visā organismā. Organisms atjauno asins tilpumu pēc asins ziedošanas 48 stundu laikā, un visas sarkanās asins šūnas - eritrocīti, kas tiek zaudēti asins ziedošanas procesā, atjaunojas četru līdz astoņu nedēļu laikā.

Ja esat nolēmis kļūt par asinsdonoru, dodoties uz asins sagatavošanas kabinetu, līdzi ņemiet pasi vai ID karti un bankas konta numuru. Bez personu apliecinoša dokumenta donori netiek pieņemti. Pirms asins ziedošanas obligāti būs jāaizpilda asins donora anketa, ārstniecības persona pārbaudīs Jūsu veselības stāvokli, kā arī abu elkoņu locītavu vēnas. Pēc ārstniecības personas apstiprinājuma, varēsiet doties nodot asinis. Anketas aizpildīšana, veselības pārbaudes un asins nodošana tiek organizēta vienuviet Asins sagatavošanas nodaļā.

Gaidīsim asinsdonorus Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā (Inženieru iela 60, Ventspils) katru pirmdienu un piektdienu no plkst. 8:00 līdz 10:00. Papildus informāciju iespējams uzzināt ierodoties Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī Asins sagatavošanas nodaļā klātienē, zvanot pa tālruni 63632092 vai izlasot interesējošo informāciju portālos www.ziemelkurzemesslimnica.lv vai www.vadc.lv.

Pateicamies visiem asinsdonoriem par atsaucību un palīdzību līdzcilvēkiem!

08.01.2019.