Kā pareizi rūpēties par nieru veselību?

Pasaules nieru veselības dienas ietvaros, 14.martā plkst.17:30 Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Kurzemes nieru aizstājterapijas centra vadītāja Linda Mičule aicina iedzīvotājus apmeklēt informatīvu pasākumu “Nieru veselība ikvienam visā pasaulē” Ventspils Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, Ventspilī.

Nieres ir pāra orgāns mūsu organismā, kas rūpējas par sāļu vielmaiņu, nodrošinot skābju un sārmu balansu organismā. Nierēs atrodas sīki asinsvadi, kas uzsūc labās vielas (glikozi, olbaltumvielas), savukārt organismam nevajadzīgās vielas tiek pārvērstas urīnā un novadītas uz urīnpūsli. Ja organismā nieres nefunkcionē, cilvēks nespēj izvadīt kaitīgos vielmaiņas galaproduktus no organisma un tie uzkrājas. Nepievēršot uzmanību veselīgam uzturam un fiziskajām aktivitātēm, mēs nodarām pāri sev.

Ik gadu pasaules nieru veselības ietvaros, visā pasaulē tiek organizēti pasākumi, lai veicinātu iedzīvotājus rūpēties par nieru veselību, arī Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas nefroloģe Linda Mičule ik gadu stāsta plašākai publikai par nieru veselības ietekmējošiem faktoriem. Aizvadītajā gadā rūpējoties par sportistu veselību, ārste vadīja lekciju par uztura bagātinātāju lietošanas ietekmi uz organismu Sporta skolas "Spars" un Ventspils sporta klubu treneriem, savukārt 2017.gadā lekcija tika vadīta Olimpiskā centra „Ventspils” sportistiem basketbola halles foajē.

Pasākuma ietvaros ikvienam būs iespēja iepazīt arī Ventspils medicīnas bibliotēkas grāmatu izstādi par nefroloģijas nozari.

Aicinām visus interesentus, gan lielus, gan mazus piedalīties informatīvajā pasākumā, lai uzzinātu kā mēs varam rūpēties par nieru veselību!

05.03.2019.