Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas darbinieki paaugstina zināšanas

Sadarbībā ar Eiropas Sociālā fonda projektu “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikācijas uzlabošana”, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī, divu dienu garumā norit neformālās izglītības kursi.

Programmas nosaukums ir “Pret bērniem vērstas vardarbības atpazīšana un profilakse. Zīdaiņa pēkšņas nāves sindroms.” medicīnas darbiniekiem.

Izglītības programmas mērķis ir pilnveidot ārstniecības personu un farmācijas speciālistu profesionālās zināšanas, prasmes un kompetences pret bērniem vērstas vardarbības atpazīšanu un profilaksi un par zīdaiņu pēkšņas nāves sindromu.

Programmas ietvaros ārsti (pediatri, bērnu ķirurgi, neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsti, ģimenes ārsti, u.c.), ārstu palīgi, māsas un farmaceiti apgūst tādas tēmas, kā: biežākās vardarbības rezultātā gūtās traumas un ievainojumi; rīcības algoritms, ja ārstniecības persona konstatē vardarbības pazīmes bērnam; vecāku un sabiedrības izglītošana; kratīta bērna sindroms, tā veidošanās mehānisms, klīniskie simptomi, diagnozes apstiprināšanai nepieciešamie izmeklējumi; klīnisko gadījumu un aprūpes situāciju izvērtēšana; u.c.

Programmu īsteno: profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde “Salvum TD”

10.05.2019.