Gaidīšanas laiks uz valsts finansētiem izmeklējumiem un konsultācijām

Vēl joprojām viens no apspriestākajiem tematiem veselības aprūpē ir gaidīšanas laiks un rindas uz valsts finansētiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Bieži vien rodas daudz un dažādu jautājumu par to, kāpēc gaidīšanas laiks ir tik ilgs, kāpēc nevar piesaistīt vēl speciālistu, lai nebūtu tik ilgi jāgaida, kāpēc ir tik maz piešķirto kvotu u.t.t.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca informē, ka galvenie faktori, kas veido gaidīšanas laiku uz pakalpojumiem un izmeklējumiem ir:

• konkrētā pakalpojuma pieprasījums;nepietiekams valsts finansējuma apjoms;
  • speciālistu kvalifikācija (augsti kvalificēti speciālisti ir pieprasītāki, respektīvi, gaidīšanas laiks pakalpojuma saņemšanai ir garāks) un nodrošinājums (ārpus galvaspilsētas speciālistu trūkums ārstniecības iestādēs);
  • pacienta neierašanās uz vizīti – pacients neizmanto pierakstu pakalpojumam, par to iepriekš neziņojot ārstniecības iestādei.

Šobrīd, uz 2019.gada maiju, valsts finansējuma ietvaros, bez būtiska gaidīšanas laika Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī var saņemt tādus pakalpojumus un izmeklējumus, kā rentgenoloģiskos, datortomogrāfiskos, laboratoriskos izmeklējumus un Holtera monitorēšanu. Savukārt konsultācijas bez būtiskas rindas pieejamas pie kardiologa un oftalmologa (acu ārsta). Nedaudz ilgāk, apmēram viens mēnesis jāgaida uz konsultāciju pie ginekologa, urologa, fizioterapeita, ergoterapeita un rehabilitologa.

Savukārt uz pieprasītākajiem valsts apmaksātajiem izmeklējumiem un konsultācijām pacientiem jāgaida:

Uz valsts apmaksātajām acu operācijām (lielākoties kataraktas operācijām) gaidīšanas laiks ir 2 gadi. Savukārt uz gūžas locītavas endoprotezēšanu ar cementējamu endoprotēzi gaidīšanas laiks ir 8 mēneši, uz šo operāciju rindā ir 75 pacienti. Uz ceļa locītavas endoprotezēšanu rindā šobrīd gaida 159 pacienti un gaidīšanas laiks aptuveni ir 1 gads.

Noteikti vēlamies uzsvērt un atgādināt, ka, ja pacients par pakalpojumu maksā pats vai apdrošinātājs, izmeklējumus un konsultācijas var saņemt ievērojami ātrāk! Interesēties par gaidīšanas laiku uz nepieciešamo izmeklējumu vai konsultāciju var zvanot uz slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665 vai reģistratūrā klātienē.

Kā arī Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas kolektīva vārdā, lūdzam pacientus būt atbildīgiem un ziņot slimnīcas reģistratūrai, gadījumos, kad nevarat ierasties uz konsultāciju/izmeklējumu vai esat pakalpojumi saņēmuši citā ārstniecības iestādē, paziņojot par to Ventspils slimnīcas reģistratūrai pa tālruni 636 24665. Dosim iespēju līdzcilvēkiem tikt uz vizīti pie speciālista ātrāk!

14.05.2019.