Aicinām rūpēties par sirds un asinsvadu veselību

Karstajās vasaras dienās cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām ir jābūt īpaši vērīgiem un piesardzīgiem, tāpēc Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāle aicina iedzīvotājus rūpēties par savu veselību un savlaicīgi konsultēties ar kardiologu novērojot izmaiņas veselībā.

Talsu filiāles slimnīcā par valsts finansējumu ir pieejamas konsultācijas pie ārstes, rezidentes kardioloģijā Rūtas Meieres. Dr.Meiere kā rezidente kardioloģijā darbu Talsu filiāles slimnīcā uzsāka šī gada martā un konsultē pacientus ar sirds ritma traucējumiem, sirds asinsvadu slimībām, paaugstinātu asinsspiedienu, sirdskaitēm, paaugstināta holesterīna problēmām un citām sirds slimībām.

Ieteikumi cilvēkiem ar sirds un asinsvadu saslimšanām:

• Pastāv mīts, ka cilvēkiem vecumā virs 60 gadiem paaugstināts asinsspiediens ir pieļaujams, tomēr kardiologi uzsver, ka asinsspiedienam jebkurā vecumā jābūt robežās no 120/80 mmHg līdz 140/90 mm/Hg.
  • Sabalansēts uzturs, lietojot vairāk dārzeņu, augļu, ogu, zaļumu, graudaugu, pākšaugu, zivju!
  • Piemērotas fiziskās aktivitātes - mērena fiziskā aktivitāte uzlabo kardiovaskulāro veselību arī hroniski slimiem cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām. Cilvēkiem ar veselības problēmām fiziskās slodzes apjomu ieteicams izvēlēties, konsultējoties ar ārstu, un atkarībā no slimības smaguma.
  • Dienā uzņemt nepieciešamo ūdens daudzumu un izvairīties no tiešiem saules stariem – pastaigas svaigā gaisā ieteicamas no rīta vai vakarpusē.
  • Papildu ieteikumi pieejami Slimību profilakses un kontroles centra sagatavotajā informatīvajā materiālā.

Lai pieteiktos uz vizīti pie ārstes, rezidentes kardioloģijā Rūtas Meieres, aicinām zvanīt uz Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles reģistratūru pa tālruni 632 59997.

Visas Talsu filiāles slimnīcas kolektīva vārdā, lūdzam pacientus būt atbildīgiem un ziņot slimnīcas reģistratūrai, gadījumos, kad nevarat ierasties uz konsultāciju/izmeklējumu vai esat pakalpojumi saņēmuši citā ārstniecības iestādē, paziņojot par to Talsu filiāles slimnīcas reģistratūrai pa tālruni 632 59997. Dosim iespēju līdzcilvēkiem tikt uz vizīti pie speciālista ātrāk!

12.06.2019.