Aicinām vakcinēties pret ērču encefalītu

Ērču encefalīts ir bīstama infekcijas slimība, ko pārnēsā inficēta ērce. Ērču encefalīts var noritēt dažādās smaguma pakāpēs, atstājot sekas uz visu turpmāko dzīves kvalitāti.

Vīruss var radīt trīs slimības formas – drudža, meningiālo un smadzeņu vielas iekaisumu. Saslimstot ar ērču encefalītu, novērojama paaugstināta temperatūra, pazeminātas darbaspējas, galvas un muskuļu sāpes, lauzoša sajūta kaulos, slikta dūša, kā arī izteikts nespēks. Gadījumā, ja parādās slimības simptomi, jāvēršas pie ārsta!

Lai rūpētos par savu un tuvinieku veselību, aicinām vakcinēties pret ērču encefalītu Ventspils slimnīcā procedūru kabinetā, kas atrodas 1. stāvā līdzās reģistratūrai (ieeja no Vasarnīcu ielas). Procedūru kabinets strādā darba dienās no plkst. 16.00 līdz 18.30. Atgādinām par izmaiņām kabineta darba laikos vasarā - 09.08., 12.08., 14.08., 19.08., 21.08., 28.08. un 30.08. procedūru kabinets būs slēgts. Vairāk informācijas, zvanot pa tālruni 63620980.

Savukārt Talsu filiālē vakcināciju iespējams veikt iepriekš piesakot vizīti pie medicīnas māsas Ritas Hausmanes darba dienās no plkst. 9:00 – 16:00 pa tālruni 27869917.

Informējam, ka 2017. gada 21. jūlijā Ventspils pilsētas dome apstiprināja grozījumus saistošajos noteikumos Nr. 1 “Par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanu un pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanas kārtību Ventspils pilsētā”, kas paredz, ka turpmāk Ventspils pilsētas pašvaldība bērniem vecumā līdz 3 gadiem nodrošina bezmaksas vakcināciju pret ērču encefalītu.

Lai saņemtu minēto pabalstu, jāvēršas SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” procedūru kabinetā un jāuzrāda bērna potēšanas pase, kurā tiks izdarīta atzīme par veikto vakcināciju, un jāiesniedz ģimenes ārsta nosūtījums ne vecāks par septiņām kalendāra dienām, kurā ietverta atzīme, ka bērnam nav alerģijas pret olbaltumvielām, bērns ir somatiski vesels un apliecinājums, ka pēdējo divu mēnešu laikā bērnam nav veikta jebkāda veida profilaktiskā vakcinācija. Vienlaikus jāiesniedz arī dokuments, kurā norādīta bērna un viena no viņa vecākiem vai aizbildņa deklarētā dzīvesvieta Ventspils pilsētā. Izziņu par deklarēto dzīvesvietu iespējams izdrukāt no valsts pārvaldes pakalpojumu portāla www.latvija.lv.

06.08.2019.