Mamogrāfijas izmeklējumu iespējas

Mammogrāfija ir efektīvākā metode krūts dziedzeru slimību noteikšanā sievietēm pēc 40-45 gadu vecuma, jo ap to laiku krūtīs samazinās dziedzeraudi un palielinās taukaudu daudzums.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā ir pieejama mamogrāfijas iekārta, kurai ir vislabākie izšķirtspējas rādītāji un vismazākā starojuma deva, veicot standarta izmeklējumu. Turklāt papildus standarta 2D izmeklējumam mamogrāfijas iekārta ir aprīkota ar 3D tomosintēzes funkciju, kas nodrošina daudz precīzāku diagnostisko izmeklējumu.

Veicam:

• Mammogrāfija abām krūtīm katrai 2 projekcijās ar radiologa slēdzienu;
  • Mammogrāfija ar tomosintēzi abām krūtīm katrai 2 projekcijās ar radiologa slēdzienu.

Mamogrāfijas izmeklējumi ar vai bez tomosintēzes fukciju ir pieejami kā valsts apmaksāts un maksas pakalpojums.

Ieteikumi sagatavojoties mamogrāfijas izmeklējumam:

• ieteicams nelietot dezodorantus, smaržas, pūderus un krēmus padusēs vai uz krūtīm, jo tie var radīt defektus attēlā;
  • ja tiek lietoti hormonu medikamenti (pretapaugļošanās vai hormonu aizstājterapijai), mamogrāfiju iesakām veikt pirmajās dienās kopš medikamentu iepakojuma uzsākšanas.
  • sievietēm reproduktīvā vecumā mammogrāfiju veic no 5 līdz 15 cikla dienai;

Informējiet personālu, ja:

• iepriekš veiktā mamogrāfija Jums nav bijusi patīkama vai radījusi sāpes, lai izmeklējumu varētu organizēt maksimāli komfortablu;
  • ja Jums ir krūšu implanti - tas gan nav šķērslis mamogrāfijas izmeklējuma veikšanai, bet personālam tas ir jāņem vērā, lai atbilstoši pielāgotu izmeklējumu.

Tāpat mamogrāfijas izmeklējumi ar vai bez tomosintēzes fukciju ir pieejami kā valsts apmaksāts un maksas pakalpojums. Mamogrāfijas izmeklējumi ir pieejami bez gaidīšanas laika, valsts finansējuma ietvaros.

No 2018. gada krūts un dzemdes kakla vēža profilaktiskās pārbaudes (sākot no 50 gadu vecuma) var veikt arī tad, ja uzaicinājuma vēstule nav paņemta līdzi (arī gadījumos, ja tā ir nozaudēta vai tikusi nosūtīta, bet nav saņemta). Informācija par sievietei nosūtītās uzaicinājuma vēstules numuru un nosūtīšanas datumu ārstniecības iestādēs ir pieejama elektroniski. Pieminēsim, ka Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā sievietēm ar blīvām krūtīm, nepieciešamības gadījumā, mamogrāfijas izmeklējumā tiks pielietota tomosintēze ar pacientes apstiprinājumu, attēla kvalitātes uzlabošanai bez papildus samaksas.

08.08.2019.