Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļa

Bērniņa nākšana pasaulē ir viens no skaistākajiem dzīves notikumiem.Tieši tādēļ vieta, kurā mazulis pirmo reizi ierauga dienas gaismu ieņem nozīmīgu lomu jauno vecāku dzīvēs un atmiņās.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas dzemdību nodaļas kolektīvs sastāv no kvalificētiem un topošo vecāku iemīļotiem speciālistiem. Tāpat ir pieejamas komfortablas palātas un dzemdību zāles, un modernas medicīnas tehnoloģijas.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā dzemdību nodaļas personāls ir ar lielu darba pieredzi, kuru ir novērtējušas māmiņas no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem dažādās aptaujās, sūtot pateicības, kā arī atgriežoties atkārtoti Ventspilī, lai satiktos ar personālu slimnīcas rīkotajā mazuļu salidojumā “Esmu dzimis Ventspilī!”. Topošajiem vecākiem Ventspilī ir iespējams ne tikai apmeklēt lekcijas, lai sagatavotos dzemdībām, bet arī konsultēties grūtnieču aprūpes kabinetā pie vecmātēm, kā arī vienkārši pieteikt vizīti un apskatīt telpas (klasiskās un ūdens dzemdību zāles vai palātas) un iepazīt personālu nodaļā.

Dzemdību nodaļa ir aprīkota ar mūsdienīgām iekārtām, kuras palīdz speciālistiem sekot līdzi mazuļa un māmiņas veselības stāvoklim, tādejādi precīzi nosakot tālākos soļus dzemdību pieņemšanai. Nereti simptomi parāda, ka iespējams, būs nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās jeb ķeizargrieziens, bet šādos gadījumos tiek izmantota STAN iekārta, kas paredzēta dzemdību procesa monitorēšanai. Šī iekārta īsā laika posmā parāda mazuļa sirds kardiogrammu, pēc kuras var precīzi noteikt vai ķeizargrieziens ir nepieciešams vai arī var turpināties dabiskās dzemdības.

Ar rūpēm par mazuļiem, kam nepieciešama īpaša uzraudzība, nodaļa ir aprīkota ar plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtām (neatliekamiem gadījumiem), kā arī fototerapijas iekārtu, kas mazina jaundzimušo dzelti. Jaundzimušo dzelte var būt fizioloģiska vai pataloģiska, tomēr neatkarīgi no tās rašanās cēloņiem var būt nepieciešams veikt fototerapiju gadījumos, kad bilirubīns pārsniedz noteiktās normas un kļūst toksisks bērniņam. Noteikta garuma UV staru iedarbībā kaitīgais, taukos šķīstošais bilirubīns sadalās un kļūst viegli izvadāms no organisma. Jaunā iekārta ir ļoti efektīva, jo normalizē bilirubīna līmeni dažu procedūru laikā. Ja iepriekš viena fototerapijas procedūra tika veikta pat 24 h garumā, tad šobrīd tā ilgst vidēji 4 h, pateicoties cirkulārajai fototerapijai. Tas ir lielisks ieguldījums jaundzimušo aprūpei!

Brīžos, kad grūtniecības laikā māc bažas par dzemdību vai pēcdzemdību periodu, Ventspils slimnīcā ir iespējams apmeklēt lekcijas, kurās slimnīcas vecmātes topošos vecākus informē par dzemdību procesu, mazulīša barošanu, pārtīšanu, kā arī ikdienai nepieciešamajām lietām mazulīša aprūpei. Lekciju apmeklēšana ir lieliska iespēja, lai iepazītos arī ar vecmātēm, jo nodarbības notiek 4 reizes mēnesī, kuras pasniedz dažādas vecmātes. Lekcijās ir iespējams uzzināt svarīgāko informāciju par dzemdībām, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus, piemēram par lietām, ko nevajadzētu darīt ierodoties slimnīcā, kas ir jāņem līdzi un daudzām citām lietām. Ar dzemdību nodaļas personālu ir iespējams sazināties pa tālruni 636 24404.

13.09.2019.