phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

     Speciālistu pieņemšanas laiki

 

Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

Uzticības tālrunisphone636 20945
  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Ventspilī aicina veikt mamogrāfijas izmeklējumus

Mammogrāfija ir efektīvākā metode krūts dziedzeru slimību noteikšanā sievietēm pēc 40-45 gadu vecuma, jo ap to laiku krūtīs samazinās dziedzeraudi un palielinās taukaudu daudzums.

Izmantojot šo metodi ir iespējams savlaicīgi diagnosticēt krūts veidojumus, cistas, kā arī atšķirt labdabīgus audzējus no ļaundabīgajiem. Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī ir pieejama mamogrāfijas iekārta, kurai ir vislabākie izšķirtspējas rādītāji un vismazākā starojuma deva, veicot standarta izmeklējumu. Turklāt papildus standarta 2D izmeklējumam mamogrāfijas iekārta ir aprīkota ar 3D tomosintēzes funkciju, kas nodrošina daudz precīzāku diagnostisko izmeklējumu.

Ieteikumi sagatavojoties mamogrāfijas izmeklējumam:

  • ieteicams nelietot dezodorantus, smaržas, pūderus un krēmus padusēs vai uz krūtīm, jo tie var radīt defektus attēlā;
  • ja tiek lietoti hormonu medikamenti (pretapaugļošanās vai hormonu aizstājterapijai), mamogrāfiju iesakām veikt pirmajās dienās kopš medikamentu iepakojuma uzsākšanas;
  • sievietēm reproduktīvā vecumā mammogrāfiju veic no 5 līdz 15 cikla dienai.

Informējiet personālu, ja:

  • iepriekš veiktā mamogrāfija Jums nav bijusi patīkama vai radījusi sāpes, lai izmeklējumu varētu organizēt maksimāli komfortablu;
  • ja Jums ir krūšu implanti - tas gan nav šķērslis mamogrāfijas izmeklējuma veikšanai, bet personālam tas ir jāņem vērā, lai atbilstoši pielāgotu izmeklējumu.

Informējam, ka Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī, Inženieru ielā 60, mamogrāfijas izmeklējumi ir pieejami bez gaidīšanas laika:

  • valsts apmaksātā krūšu dziedzeru skrīninga izmeklējuma ietvaros (ar NVD uzaicinājuma vēstuli - BEZMAKSAS);
  • maksas (mamogrāfija abām krūtīm katrai 2 projekcijās ar radiologa slēdzienu - 17.50 EUR, savukārt ar tomosintēzi 35 EUR);
  • valsts apmaksāts pakalpojums (ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu – 2,85 EUR).

No 2018. gada krūts un dzemdes kakla vēža profilaktiskās pārbaudes (sākot no 50 gadu vecuma) var veikt arī tad, ja uzaicinājuma vēstule nav paņemta līdzi (arī gadījumos, ja tā ir nozaudēta vai tikusi nosūtīta, bet nav saņemta). Informācija par sievietei nosūtītās uzaicinājuma vēstules numuru un nosūtīšanas datumu ārstniecības iestādēs ir pieejama elektroniski.

Pierakstīties mamogrāfijas izmeklējumiem iespējams zvanot uz slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665, katru darba dienu vai arī piesakot vizīti slimnīcas reģistratūrā klātienē. Mamogrāfijas izmeklējumi ir pieejami katru darba dienu no plkst. 8.15 - 9:45.

01.10.2019.