Uroloģijas profila attīstība Ventspils slimnīcā

Sabiedrībā bieži vien valda uzskats, ka uroloģijas nozare galvenokārt speciālizējas vīriešu reproduktīvo slimību diagnosticēšanā un ārstēšanā, taču urologs nav tikai vīriešu ārsts, bet gan speciālists, kurš ārstē visa veida uroloģiskās saslimšanas abu dzimumu pacientiem.

Domājot par uroloģijas profila attīstību un pieejamību pacientiem, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Ventspilī turpina attīstīt uroloģijas nozari, par galveno mērķi izvirzot augstas kvalitātes primāro uroloģisko aprūpi un izmeklēšanu. Lai sekmīgi varētu paplašināt uroloģijas iespējas Ziemeļkurzemes reģionā, 2019.gadā ir piesaistīti jauni speciālisti, kā arī iegādāta jauna funkcionālās diagnostikas iekārta, kuras iegādi nofinansēja valsts, piešķirot slimnīcai mērķdotāciju.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs par uroloģijas attīstību: “Slimnīcas plāns ir tuvāko gadu laikā atjaunot pilnvērtīgu uroloģijas profila darbību Ventspilī. Urologa speciālisti rezidentūrā apgūst jauns speciālists, kurš pēc sertifikāta iegūšanas uzsāks pastāvīgu darbu slimnīcā. Līdz tam ambulatorās pieņemšanas un pacientu apskati stacionārā nodrošinās piesaistītie speciālisti. Rūpīgi plānojam un attīstām dažāda profila specialitāšu pieejamību slimnīcā un priecājamies, ka saņemam atbalstu no valsts, nozares attīstības veicināšanai.”

Uz doto brīdi slimnīcā strādā trīs augsti kvalificēti urologi – Inese Celmiņa, Arvis Freimanis un Sanda Siliņa, kuri sniedz ambulatorās konsultācijas gan vīriešiem, gan sievietēm visa spektra uroloģiskajos jautājumos (nierakmeņi, urīna nesaturēšana, apgrūtināta mikcija, onkoloģiskās saslimšanas u.c.), kā arī veic ultrasonoskopa un apakšējo urīnceļu endoskopiskos izmeklējumus. Kopumā tas ir par diviem speciālistiem vairāk nekā 2018.gadā. Tāpat, patreiz rezidentūrā mācās viens speciālists, kurš pēc studijām 2022.gadā uzsāks darbu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.

Ventspils slimnīcā ir iegādāta videocistokopijas sistēma ar endoskopa apstrādes iekārtu un izmeklējumu apraksta programmatūru. Jaunā sistēma sniedz būtiskas priekšrocības endouroloģisku izmeklējumu un manipulāciju veikšanā. Jaunie, lokanie videocistoskopi nodrošina pacientam komfortablāku delikātās procedūras – urīnpūšļa un urīnizvadceļu apskates veikšanu. Izmantojot digitālo signāla apstrādes metodi, ir iespējams iegūt augstas kvalitātes attēlu, kas nodrošina būtiskas priekšrocības diagnostikā, ļaujot agrīnāk konstatēt urīnpūšļa un urīnizvadceļu saslimšanas. Iekārtu bija iespējams iegādāties, pateicoties valsts piešķirtajam finansējumam nozares attīstības veicināšanai Kurzemē un pašvaldības atbalstam. Slimnīca aktīvi strādā pie tā, lai 2020.gadā tiktu palielināta kvota un pacientiem būtu iespējams saņemt valsts apmaksātus pakalpojumus uroloģijā visa gada garumā. Šobrīd uroloģijas pakalpojumi tiek sniegts esošās kvotas ietvaros.

Šobrīd pacientu pieņemšana notiek 6 reizes mēnesī ar iepriekšēju pierakstu. Pieteikties uz konsultāciju iespējams zvanot uz slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665 vai piesakoties klātienē.

07.10.2019.