Kāpēc izvēlēties kļūt par asins donoru

Aicinām aktīvi iesaistīties gan esošos, gan jaunos donorus ziedot asinis līdzcilvēkiem, kuri nonākuši nelaimē un kuriem asins pārliešana var dot cerību izdzīvot.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcā Ventspilī kļūt par asinsdonoru iespējams katru pirmdienu un piektdienu no plkst. 8:00 līdz 10:00. Lai kļūtu par asinsdonoru, ir jāievēro šādi nosacījumi:

• esi 18-65 gadus jauns;
  • Tev ir derīgs personu apliecinošs dokuments (pase, ID karte);
  • sver ne mazāk par 50kg;
  • esi paēdis, izgulējies, atpūties un jūties labi;
  • esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis;
  • pirms tam esi piekopis veselīgu uzturu un lietojis daudz šķidruma;
  • dienā pirms asins nodošanas NEESI lietojis alkoholu;
  • NEESI nodevis asinis vismaz 9 nedēļas, un 12 mēnešu periodā to neesi darījis 4 reizes (attiecas uz sievietēm) vai 6 reizes (attiecas uz vīriešiem);
  • iemesli, kuru dēļ nevari vai uz noteiktu laiku nedrīksti nodot asinis skatīt ŠEIT.

Jautājumu gadījumā vai vari/nevari nodot asinis, aicinām zvanīt uz Valsts Asinsdonora centra bezmaksas informatīvo tālruni 86666663.

10.10.2019.