Iegādāts moderns otolaringoloģijas aprīkojums

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī speciālisti strādā ar jaunu un modernu otolaringoloģijas (turpmāk – LOR) pamatbāzes aprīkojumu ar kura palīdzību ir iespējams ātrāk noteikt pacienta diagnozi, kā arī optimizēt pacienta pieņemšanas laiku.

Ausu, kakla, degunu slimību nodaļā ne tikai tiek stacionēti pacienti ar akūta stāvokļa diagnozēm un konsultēti ambulatori, bet arī tiek veiktas regulāras LOR operācijas gan lokālā, gan vispārējā anestēzijā.

LOR modernais pamatbāzes aprīkojums iekļauj:

• automatizētu sēra korķu skalošanas sistēmu;
  • mikroskopu;
  • timpanometru un refleksometru (metode, ar kuru izmeklē vidusausi);
  • ultrasonoskopiju deguna blaksudobumiem, kas nereti atvieglo diagnostikas iespējas pacientiem, kuriem nedrīkst veikt rentgenogrāfiju, kā arī grūtniecēm;
  • rinomanometru (metode deguna elpošanas funkcijas izvērtēšanai);
  • Cieto endoskopiju, kas atvieglo noteikt deguna elpošanas traucējumu cēloni.

Tāpat LOR multifunkcionālā darba vieta ir aprīkota ar ergonomiskām pacienta un ārsta sēdvietām un regulējamām pozīcijām, kā arī ar instrumentu novietni un mīksto endoskopu komplektu, kas ērti savienojams ar jau iegādāto video monitoru. Jaunā diagnostikas ierīce, atvieglo izškirt jaunveidojumus, iekaisīgos procesus grūti aizsniedzamos rajonos (aizdegunē, balsenē, zemākos rīkles slāņos) agrīnā slimības sākšanās posmā. Jaunā iekārta speciālistiem nodrošina multifunkcionālu darba vietu, kas sniedz iespēju daudzpusīgi izmeklēt pacientus.

Papildus nodaļā pieejamas arī tādas iekārtas kā:

• Audiometrija – dzirdes traucējumu izvērtēšanai;
  • Elektrokoagulācijas aparatūra, kas ļauj efektīvi novērst deguna asiņošanu;
  • Radiofrekvences aparatūra (deguna gliemžnīcām).

Patreiz ausu, kakla, deguna slimību nodaļā strādā divi otolaringologi:

• Dr. Kalvis Straupmanis – veic pacientu ārstēšanu stacionārā un otolaringoloģiskās operācijas;
  • - Dr. Anete Eimane - veic pacientu ārstēšanu stacionārā, veic otolaringoloģiskās operācijas, kā arī pieņem pacientus ( gan pieaugušos, gan bērnus) ambulatori uz valsts apmaksātām un maksas konsultācijām.

Tāpat sākot ar novembra mēnesi Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī darbu uzsāks jauns otolaringologs (LOR), kurš ir arī slimnīcas stipendiāts.

Ambulatoro konsultāciju ietvaros, speciālists atbilstoši pacientu sūdzībām un veicot apskati novērtē veselības stāvokli, un, ja nepieciešams piedāvā iespēju uz vietas veikt arī papildus izmeklējumus, par to vienojoties ar pacientu individuāli. Pieminēsim, ka papildus veiktajam izmeklējumam vai manipulācijai tiek piemērotas papildus izmaksas, atbilstoši slimnīcas pakalpojumu cenrādim.

Vēršam uzmanību, ka ausu, kakla un deguna ārsts nav tiešās pieejamības speciālists, tādēļ, lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu ir nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums.

Uz valsts apmaksātajām un maksas konsultācijām iespējams pieteikties katru darba dienu, zvanot uz slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665 vai piesakot vizīti slimnīcas reģistratūrā klātienē.

01.11.2019.