ZRS kolektīvs piedalīsies protesta akcijā “Diena bez ārstniecības personas”

Ārstniecības iestāžu darbinieki ik dienas rūpējas par tiem, kam nepieciešama gan neatliekama, gan plānveida medicīniskā palīdzība, bet diemžēl Saeimas un valdības nostāja veselības aprūpes finansēšanā neuzlabo veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem un nemotivē medicīnas nozares darbiniekus palikt strādāt Latvijā.

Saeima nepilda likumu un savus solījumus. Vienotā protesta akcijā “Diena bez ārstniecības personas”– 7. novembrī Rīgā pie Saeimas - piedalīsies arī Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas kolektīvs, līdz ar to - tiks ierobežota veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība Ventspilī un Talsos.

Protesta akcija “Diena bez ārstniecības personas”, šī diena ir sauciens pēc atbalsta un dzirdīgām ausīm. Veselības aprūpes finansējums Latvijā ir viens no zemākajiem Eiropā, un akcijas mērķis ir prasīt politiķiem un valdībai nodrošināt atbilstošu finansējumu, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem ir pieejami kvalitatīvi veselības aprūpes pakalpojumi.

Akcijā sadarbībā ar LVSADA Ventspils slimnīcas arodorganizāciju, dosies Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Ventspils un Talsu filiāles ārsti - speciālisti, medicīnas māsas, ārstu palīgi un atbalsta dienestu darbinieki. Darbinieki brīvprātīgi - pēc savas iniciatīvas ņems bezalgas atvaļinājumu, un akcijas ietvaros slimnīcā tiks ierobežotas ambulatorās konsultācijas un diagnostiskie izmeklējumi, kā arī plānveida operācijas, nebūs sazvanāma un klātienē pieejama slimnīcas reģistratūra! Savukārt neatliekamā un stacionāra medicīniskā palīdzība tiks nodrošināta pilnā apmērā. Nepieciešamības gadījumā par saņemto medicīnisko palīdzību norēķināties būs iespējams slimnīcas uzņemšanas nodaļā.

Ar katru pacientu, kuram ir pieraksts uz ambulatorajiem pakalpojumiem 7.novembrī, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīca sazināsies individuāli, lai rastu iespēju tuvāko dienu laikā piedāvāt citu iespēju saņemt pakalpojumu. Respektīvi, ja pakalpojumam gaidīšanas laiks ir bijis divi mēneši, tad pacientiem pārceļot vizīti nebūs jāgaida minētais laiks atkārtoti.

Ar dalību protesta akcijā medicīnas personāls Saeimai un valdībai vēlas paust savu nostāju par kvalitatīvas veselības aprūpes sniegšanai nepieciešamo finansējumu.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīca aicina atbalstīt veselības aprūpē strādājošos un 7. novembrī no plkst. 8.30 līdz 9.30 pulcēties pie Saeimas, lai paustu savu viedokli un būt vienotiem savās prasībās!

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīca pateicas visiem par sapratni un atbalstu!

4.11.2019.