Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca turpinās attīstīt uroloģijas nozari

Pieaugot pieprasījumam un domājot par uroloģijas profila attīstību un pieejamību pacientiem, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Ventspilī turpinās attīstīt uroloģijas nozari, par galveno mērķi izvirzot augstas kvalitātes primāro uroloģisko aprūpi un izmeklēšanu.

Lai sekmīgi varētu paplašināt uroloģijas iespējas Ziemeļkurzemes reģionā, 2019. gadā ir piesaistīti jauni speciālisti, kā arī iegādāta jauna funkcionālās diagnostikas iekārta. Modernā aparatūra izmaksāja 109, 323 EUR, un to bija iespējams iegādāties, pateicoties valsts piešķirtajam finansējumam nozares attīstības veicināšanai Kurzemē, kā arī pašvaldības atbalstam. Varam tikai priecāties, ka veiksmīgs komandas darbs un modernā diagnostikas iekārta ir sniegusi labus rezultātus līdz novembra beigām, proti, jau ir veiktas 25 uroloģiskās manipulācijas un sniegtas 443 urologa konsultācijas.

Uz doto brīdi slimnīcā strādā trīs augsti kvalificēti urologi – Inese Celmiņa, Arvis Freimanis un Sanda Siliņa. Kopumā tas ir par diviem speciālistiem vairāk nekā 2018.gadā. Tāpat, patreiz rezidentūrā mācās viens speciālists, kurš pēc studijām 2022.gadā uzsāks darbu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.

Slimnīcas urologi ir plaša profila speciālisti, kuri sniedz ambulatorās konsultācijas gan vīriešiem, gan sievietēm visa spektra uroloģiskajos jautājumos:

• Nierakmeņu slimība (nierakmeņi nierēs, urīnpūslī, urīnizvadkanālā);
  • Urīna nesaturēšana (gan sievietēm, gan vīriešiem);
  • Onkoloģiskās saslimšanas (urīnpūšļa, nieru, prostatas, sēklinieku un dzimumlocekļa ļaundabīgie audzēji);
  • Urīnceļu infekcijas (t.sk. seksuāli transmisīvās saslimšanas);
  • Nieru cistas;
  • Erekcijas traucējumi;
  • Iegurņu sāpju sindroms u.c. uroloģiskas saslimšanas.

Ventspils slimnīcā speciālisti strādā ar modernu videocistokopijas sistēmu, kas aprīkota ar endoskopa apstrādes iekārtu un izmeklējumu apraksta programmatūru. Minētā iekārta sniedz būtiskas priekšrocības endouroloģisku izmeklējumu un manipulāciju veikšanā, jo jaunie, lokanie videocistoskopi nodrošina pacientam komfortablāku delikātās procedūras – urīnpūšļa un urīnizvadceļu apskates veikšanu. Tāpat izmantojot digitālo signāla apstrādes metodi, ir iespējams iegūt augstas kvalitātes attēlu, kas nodrošina būtiskas priekšrocības diagnostikā, ļaujot agrīnāk konstatēt urīnpūšļa un urīnizvadceļu saslimšanas. Tāpat slimnīca aktīvi strādā pie tā, lai 2020.gadā tiktu palielināts valsts finansējums un pacientiem būtu iespējams saņemt pakalpojumus, ar ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījumu, uroloģijā visa gada garumā.

Vēlamies atgādināt, ka urologs ir ne tikai ārsts, kurš specializējas vīriešu reproduktīvo slimību diagnosticēšanā un ārstēšanā, bet arī speciālists, kurš ārstē visa veida uroloģiskās saslimšanas gan sievietēm, gan arī bērniem. Ventspils slimnīcas urologi ir augsti kvalificēti speciālisti, kuri centīsies atrisināt Jūsu problēmu ātri un efektīvi. Pieteikties uz konsultāciju iespējams zvanot uz slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665 vai piesakoties klātienē.

29.11.2019.