Endoprotezēšanas iespējas Ziemeļkurzemē

Viens no lielākajiem sasniegumiem ortopēdijā pēdējo trīsdesmit gadu laikā Latvijā ir gūžas un ceļa locītavu endoprotezēšana, proti, slimas locītavas aizvietošana ar mākslīgu jeb endoprotēzi. Šīs operācijas ar labiem rezultātiem veic arī Ventspils slimnīcas traumatologi – ortopēdi.

Gūžas endoprotezēšanas operācijas Ventspils slimnīcā veic turpat 20 gadus, bet ceļa locītavu – vairāk kā 10 gadus. To pirmsākumos, ārsti anesteziologi un ortopēdi specializējās Amerikas Savienotajos Valstīs, slavenajā Jēlas universitātē (Yale University), pie profesora Dr. Kristapa Keggi.

Endoprotezēšanas operācijas veic kvalificētu speciālistu komanda, tādējādi arī tiek sasniegti labi rezultāti. Gūžas un ceļa locītavas endoprotezēšanas operācijas pārsvarā nepieciešamas vidēja un vecāka gadu gājuma pacientiem. Varam būt gandarīti, ka ventspilniekiem, kā arī citiem Latvijas iedzīvotājiem, šīs operācijas ir iespējams veikt Ventspilī. Nepieciešamības gadījumā, valsts apmaksātās endoprotezēšanas operācijas Ventspilī, var tikt veiktas tuvako nedēļu laikā.

Lai pieteiktos endoprotezēšanai, kopš 2019. gada, esam izveidojuši speciālu kārtību, kādā tiek konsultēti un sagatavoti pacienti operācijai:

• Jāzvana uz slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665 un jāinformē personāla darbinieks par endoprotezēšanas nepieciešamību;
  • Pacients tiks pierakstīts uz konsultāciju īpašā rindā, kurā traumatologs izvērtēs vai pacientam ir nepieciešama operācija. Informējam, ka tas ir maksas pakalpojums.

Aicinām ņemt līdzi visus ar veselības stāvokli saistītos izrakstus un slēdzienus, kas veikti pēdējā gada laikā slimnīcā vai ambulatorajā ārstniecības iestādē. Ja pēc konsultācijas pacientam tiek sniegts atzinums par protezēšanas nepieciešamību, tuvākajā laikā tiks nozīmēta diena, kurā pacientu stacionē pirmsoperācijas izmeklēšanai un sagatavošanai. Ventspils slimnīcā, lai veiktu padziļinātu pacientu izmeklēšanu, pacientu ērtībai visas nepieciešamās pirmsoperācijas analīzes par valsts budžeta līdzekļiem, kā arī saņemt ārsta konsultāciju. Tādējādi tiek taupīts gan pacienta laiks, gan arī finansiālie līdzekļi.

Informējam, ka Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā traumatologa-ortopēda ambulatorās konsultācijas ir pieejamas piektdienās plkst 9.00 pie Dr. Krupnova vai Dr. Zirņa, trešdienās plkst 14.00 pie Dr. Kolosova. Vairāk informācijas zvanot uz slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665 vai klātienē.

03.01.2020.