Plānveida pakalpojumi uz laiku ir

Plānveida pakalpojumi uz laiku ir
     pārcelti, saistībā ar Covid-19 vīrusa
     izplatību Latvijā

Ēnotāji iepazīst Talsu filiāles slimnīcas speciālistu darbu

Šodien visā Latvijā skolēni iepazīst visdažādākās profesijas, t.sk. veselības aprūpes nozarē. Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē tika uzņemti 7 ēnotāji, kuri iepazina fizioterapeita, ginekologa, dzemdību speciālista un medicīnas māsu darbu.

Ēnu diena ir lieliska iespēja skolēniem ne tikai ielūkoties dažādu speciālistu ikdienas darba aizskatuvē, bet arī gūt ieskatu vai plānotā profesija tik tiešām ir īstā nozare, kuru apgūt pabeidzot skolu. Esam dažkārt uzņēmuši arī skolēnus, kas ēnu dienā piedalās atkārtoti, iepazīstot dažādus medicīnas nozares speciālistus. Interesanti, ka ne vienmēr sākotnēji nospraustie mērķi ir gala izvēle nākotnes profesijai, bet tieši otrādi par labu citai.

Bieži vien valda mīts, ka ģimeņu atvasītes turpina vecāku vai citu tuvinieku iesākto ceļu arī izvēloties mācīties medicīnu, bet šodien iepazīstot ēnas, vairums atzina, ka nākotnes profesiju vēlas saistīt ar medicīnu, jo grib palīdzēt cilvēkiem, lai gan ģimenē nav mediķu. Savukārt Alise, kura bija izvēlējusies ēnot medicīnas māsu, minēja, ka viņas iedvesmas avots izvēlēties studijas medicīnas nozarē bijusi Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas pediatre Dr.Ozola.

Ēnu dienas ietvaros, skolēni iepazina:

• Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Ventspils un Talsu filiāles reģionālo nozīmību;
  • kādas ir darba perspektīvas nākotnē;
  • kādos profilos Talsu filiāles slimnīca ir attīstījusies gadu gaitā;
  • nākotnes vīzijas Talsu filiāles slimnīcā;
  • Talsu filiāles slimnīcas nodaļu darbu nelielā ekskursijā;
  • speciālistu ikdienas darbu izvēlētajā virzienā.

Fizioterapeitu darbu šodien iepazina gan teorētiski, gan arī praksē Lauma un Anete. Skolniecēm bija iespēja personīgi izmēģināt vingrojumus ar Slinga terapiju, kā arī citiem rehabilitācijas elementiem. Par fizioterapiju Lauma interesējusies jau iepriekš un ēnu dienas portālā meklējot vakances atzinusi, ka konkurence šīs profesijas ēnošanai ir bijusi liela, tādēļ bijusi priecīga par saņemto apstiprinājumu. Ēnu dienai noslēdzoties, Lauma piebilda, ka šī diena tikai pastiprinājusi vēlmi studēt medicīnu ar virzienu fizioterapijā.

Savukārt Anetei bija iespēja iepazīt ne tikai fizioterapeita, bet arī ginekologa, dzemdību speciālista profesiju. Par iespējām ginekoloģijā stāstīja slimnīcas ginekoloģe Lāsma Bidiņa, kura šobrīd vēl studē rezidentūrā, tādēļ, ar svaigām zināšanām par studiju procesu un ginekologa plašajām iespējām, speciālistei bija daudz ko stāstīt. Dr.Bidiņa uzsvēra, ka ginekologam ir plaša sfēra, kurā darboties, gan ambulatori, gan stacionārā, ne tikai ginekoloģijā, bet arī dzemdniecībā. “Atbildīgs, bet ļoti interesants un dinamisks darbs, ar lielu gandarījumu spēt palīdzēt cilvēkiem,” minēja speciāliste.

Vispieprasītākās nozares speciālists Talsu filiāles slimnīcā šogad bija medicīnas māsa, kuru izvēlējās ēnot 5 skolnieces. Ar lielu interesi skolnieces uzdeva jautājumus ne tikai par studiju iespējām, bet arī par tiešajiem darba pienākumiem un šķēršļu pārvarēšanu, piemēram, smagu pacientu pārvešanu uz citu nodaļu vai izmeklējumu veikšanu. Medicīnas māsu darbs ir smags un ļoti nepieciešams, tādēļ priecājamies par lielo interesi profesijas apguvei.

Priecājamies, ka veselības aprūpes nozares speciālisti nezaudē savu popularitāti skolēnu acīs un arvien jauni entuziasti vēlas nākotni tieši saistīt ar to. Lai gan gripas epidēmija liedz katru gadu piedāvāt skolēniem iespēju iepazīt mediķu ikdienu, arī turpmāk iespēju robežās šo iespēju interesentiem piedāvāsim.

Iepazīstina skolnieces ar Slinga terapiju fizioterapeite Evika Rosoha

Iepazīstina ar fizikālās terapijas iekārtām Rita Hausmane