Ventspils slimnīcā noslēgusies Ēnu diena

12. februārī 10 skolēni no dažādām Latvijas skolām, karjeras izglītības programmas „Ēnu diena” ietvaros, „ēnoja” Ventspils slimnīcas speciālistus. Skolēni vairākas stundas sekoja profesionāļiem un iepazinās ar veicamajiem pienākumiem un ikdienas darbu.

Šogad, Ēnu dienas ietvaros, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīcā Ventspilī, viesojās skolēni no tuvākām un tālākām Latvijas pilsētām. Priecē fakts, ka speciālistus izvēlējās ēnot ne tikai skolēni no Ventspils izglītības iestādēm, bet arī no Valdemārpils, Liepājas, Jūrmalas, Rīgas un pat no tālās Latgales pilsētas Dagdas. Skolēnu izvēlētās profesijas bija radiologs - diagnosts, pediatrs, vecmāte, anesteziologs – reanimatologs un uztura speciālists.

Ēnu dienu iesākot, jaunieši tika aicināti uz kopsapulci, kurā slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis un galvenais ārsts Edijs Ilziņš jauniešus iepazīstināja ar Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas nozīmību reģionā, aktualitātēm un nākotnes darba iespējām Ventspils slimnīcā. Savukārt pēc kopsapulces jaunieši devās līdzi izvēlētās nozares speciālistiem, lai jau detalizētāk apgūtu nozares specifiku un tai piederošos pienākumus.

Visgarāko ceļu uz Ventspili mēroja latgalietis Elvis Spila, kurš jau dienu pirms plānotā pasākuma bija devies ceļā no savas dzimtās pilsētas Dagdas pie radiem uz Jūrmalu, bet jau nākamajā rītā uzsāka ceļu no Jūrmalas uz Ventspili. Jaunietis mācās Dagdas vidusskolā, 12. klasē un ir apņēmības pilns tuvākajā laikā studēt medicīnu, lai nākotnē kļūtu par ārstu anesteziologu – reanimatologu. Elvis atzīst, ka tālo ceļu uz Kurzemi mērojis tādēļ, ka slimnīcas Rēzeknē un Jūrmalā jau ir iepazītas un šogad ir bijusi vēlme izmēģināt ko jaunu, proti, iepazīties ar mediķu ikdienu tieši Kurzemē. Jaunietis stāsta, ka “Ventspils slimnīca priecē ar savu darba vidi un modernu medicīnas aparatūru. Šī ir vieta, kur noteikti vēlētos strādāt pēc studijām universitātē.” Elvja ģimenē jau vairākās paaudzēs tiek pārstāvēta mediķa profesija un jaunietis vēlas turpināt iesāktās ģimenes tradīcijas.

Arī Rīgas 46. vidusskolas audzēkne Justīne Atvare iepazinās ar anesteziologa – reanimatologa profesiju. Jaunietei bija lieliska iespēja ielūkoties Reanimācijas nodaļas un Operācijas bloka personāla ikdienā, tādējādi gūstot praktisku ieskatu ārsta profesijā. Arī Justīne vēlas saistīt savu nākotni ar medicīnu.

Savukārt ventspilnieki Kristers Silvestrovs un Marija Ivanova izvēlējās sekot pa pēdām uztura speciālista darba dienai. Abus jauniešus pārsteidza speciālista teiktais par lielo cukura daudzumu, dažādos iecienītajos “veselīgajos” pārtikas produktos, piemēram, jogurtos un citos. Jautājot par nākotnes plāniem, Kristers atzīst: “Esmu vēl pārdomās par to, ko darīšu pēc vidusskolas absolvēšanas. Tā kā nākotnes profesija ir diezgan izšķirošs lēmums cilvēka dzīvē, vēlos pieņemt pareizo izvēli. Atzīstu, ka mani ļoti interesē uztura speciālista profesija, taču man vēl labi jāpārdomā vai tieši šī joma ir vispiemērotākā man.”

Ar skaidru nākotnes vīziju Ventspils 6. vidusskolas 11. klases audzēkne Viktorija Čurkina komentēja savu izvēli: “Radiologa – diagnosta profesija mani ļoti aizrauj un es vēlētos darboties šajā profesijā arī nākotnē. Tāpat priecātos par iespēju, vasaras periodā, strādāt kā brīvprātīgā Ventspils slimnīcā, tieši pie Dr. Elizabetes Kadakovskas. Ļoti patika šī diena.”

Priecājamies par audzēkņu lielo atsaucību un vēlēšanos saistīt savu nākotni ar medicīniskā darbinieka profesiju. Vēlamies izteikt pateicību visiem mūsu ēnotājiem par interesi, kā arī novēlam mērķtiecīgi virzīties uz saviem mērķiem un sasniegt iecerēto. Savukārt mediķiem paldies par atsaucību un ieinteresētību, iepazīstināt skolēnus ar ārsta ikdienas darbu slimnīcā.

Uztura speciāliste Anete Šteinberga (vidū) kopā ar Kristeru Silvestrovu un Mariju Ivanovu

Uztura speciāliste Anete Šteinberga (vidū) kopā ar Kristeru Silvestrovu  un Mariju Ivanovu

No labās Justīne Atvare, no kreisās Dr. Olafs Ķeņģis

No labās  puses Justīne Atvare, no kreisās Dr. Olafs Ķeņģis