Tālrunis donoriemphone 636 32092

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā pārceļ uz laiku plānveida operācijas stacionārā

Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju jaunā koronavīrusa jeb Covid-19 infekcijas sakarā, veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība tiek ierobežota arī SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Ventspilī un filiālē Talsos, lai pasargātu pacientus, personālu un iedzīvotājus no iespējamās inficēšanās, kā arī mazinātu vīrusa izplatību.

Sākot ar rītdienu, 17.03.2020., plānveida operācijas un pacientu uzņemšana plānveida ārstēšanai stacionārā un dienas stacionārā Ventspils slimnīcā un Talsu filiālē tiek pārcelta līdz brīdim, kad situācija valstī, saistībā ar Covid-19 vīrusu, normalizēsies. Uz doto brīdi slimnīcas darbinieki prognozē operāciju pārcelšanu līdz šī gada 14. aprīlim. Laiks operāciju atjaunošanai tiks precizēts, ņemot vērā rekomendācijas no Slimību profilakses kontroles centra un Veselības ministrijas par vīrusa izplatību.

Talsu filiāles slimnīcā uz laiku tiek pārtrauktas ambulatorās konsultācijas pie arodārsta Dr.Grospiņa.

Šobrīd slimnīcu darbinieki aktīvi strādā pie tā, lai tiktu apzināti visi pacienti, kam tika plānotas plānveida operācijas (Ventspilī un filiālē Talsos) vai arodārsta konsultācijas filiālē Talsos. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un pacietīgiem. Uz šo brīdi ir jāapzina liels pacientu skaits, tādēļ reģistratūras tālrunis var būt noslogots!

Drošības pasākumu organizēšanas ietvaros, atkārtoti atgādinām un aicinām ievērot:

• Stacionārā veselības aprūpe slimnīcas nodaļās tiek nodrošināta ierastajā kārtībā, tajā skaitā dzemdību palīdzība. Ģimenes dzemdības uz laiku tiek atceltas.
  • No 13.03.2020. ir liegta stacionāra pacientu apmeklēšana slimnīcas nodaļās!
  • Lūdzam neplānot tuvinieku apciemojumus, tā vietā izvēloties saziņu ar mobilā telefona starpniecību.
  • Valstī saistībā ar Covid 19 vīrusa izplatību turpinās ārkārtas situācija, un ierobežojumi, kas attiecas uz iedzīvotājiem, tiek arvien papildināti. Aicinām ikvienu būt atbildīgam, sekot aktuālajai informācijai un rekomendācijām www.spkc.gov.lv , kā arī maksimāli ievērot visus šajā vietnē norādītos higiēnas un piesardzības pasākumus!
  • Svarīgi!! Ja pēc nosacījumiem esat konstatējis simptomu atbilstību jaunajam vīrusam, nekādā gadījumā nedrīkstat doties pie ģimenes ārsta, uz lielveikaliem, vai jebkuru publisku vietu, tā vietā Jums ir jāzvana pa tālruni 113 un Jums tiks sniegtas rekomendācijas tālākai ārstēšanai.
  • Aicinām iedzīvotājus, kuri atgriezušies no COVID-19 infekcijas skartajām teritorijām vai, kuri ir bijuši saskarsmē ar cilvēku, kurš atgriezies no šīm valstīm, būt atbildīgiem un atcelt pierakstus pie slimnīcu speciālistiem, kā arī uz plānotajiem medicīniskajiem izmeklējumiem.

Valstī izsludinātā ārkārtējā situācija tomēr prasa iedzīvotāju līdzdalību vīrusa izplatības mazināšanai, tādēļ aicinām ieklausīties dažādu mediķu dotajos padomos un valstī noteiktajās rekomendācijās. Tāpat aicinām lasīt oficiālo valsts un ārstniecības iestāžu publikācijas medijos, lai kliedētu bažas un noskaidrotu pareizu rīcību dažādos scenārijos

16.03.2020.