Tālrunis donoriemphone 636 32092

Atbraucējiem 14 dienu karantīna ir obligāta, līdzcilvēkus aicina ziņot par pārkāpumiem

Šobrīd atbraucējiem no citām valstīm vairs nav jādomā, vai 14 dienu karantīna attiecas arī uz viņiem - ikvienam atbraucējam mājas karantīna ir obligāta! Kā uzsver valdības pārstāvji un Latvijas vadošie infektologi – tieši no šobrīd ieceļojošo atbildības un godprātīgas pašizolēšanās ir atkarīga koronavīrusa COVID – 19 tālāka izplatīšanās Latvijā!

Par ārkārtējās situācijas obligāto nosacījumu neievērošanu var piemērot kriminālatbildību vai administratīvo atbildību!

Tikmēr Valsts policija savā mājas lapā vērš uzmanību - ja iedzīvotājiem ir nepieciešama tūlītēja policijas palīdzība, iedzīvotāji redz vai viņu rīcībā ir informācija par iespējamiem likumpārkāpumiem, tostarp iespējamiem valdības noteikto ārkārtas situācijas ierobežojumu pārkāpumiem, jāzvana 110, nevis jāraksta sociālajos tīklos. Tā policisti varēs ātrāk reaģēt uz saņemto informāciju!

Papildu informācijai:

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojuma Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 4.12. punktu: Personām un kontaktpersonām, kuras atgriezušās no Covid-19 skartās valsts vai teritorijas (šobrīd – no jebkuras valsts), jāveic īpaši piesardzības pasākumi, tai skaitā:

1. 14 dienas pēc izbraukšanas jānovēro savs veselības stāvoklis, divas reizes dienā (no rīta un vakarā) mērot ķermeņa temperatūru;

2. nekavējoties zvanīt 113, ja parādās kādas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes (iesnas, klepus, rīkles iekaisums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpošanas traucējumi);

3. jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna) un jābūt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām. Šīs prasības neattiecas uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbiniekiem, kuri atgriežas no darba braucieniem un komandējumiem, ja viņiem nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes un viņi nav atzīti par kontaktpersonām;

4. nepakļaut citas personas inficēšanās riskam, cenšoties samazināt tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (neuzņemt viesus, neapmeklēt publiskas vietas, institūcijas un nedoties privātās vizītēs u. c.);

5. uzturēties dzīvesvietā un nedoties uz darbu, sabiedriskām vietām, vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku, iespēju robežās neizmantot sabiedrisko transportu;

6. pirmās nepieciešamības preču vai pārtikas iegādei izmantot kādu no šādām iespējām:

a. piegādi mājoklī, izvairoties no kontakta ar piegādātāju;
b. pārtikas vai preču piegādi ar tuvinieku palīdzību, atstājot tās pie durvīm;
c. lūgt pašvaldības sociālā dienesta palīdzību, izvairoties no tieša kontakta ar sociālo darbinieku;
d. ja nav citu risinājumu, veikalu apmeklēt ar medicīnisko masku stundās, kad veikalā mazāk cilvēku, ievērojot 2 metru distanci no veikala apmeklētājiem un pārdevējiem un ievērojot roku un klepus higiēnu;

18.03.2020.