Tālrunis donoriemphone 636 32092

SPKC kartē arī Ventspils pilsētas teritorijā pirmo reizi parādās inficēšanās gadījums ar COVID – 19

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā publicētajiem datiem, šodien, 30.03.2020., ir apstiprināts pirmais Covid-19 saslimšanas gadījums Ventspilī. Informējam, ka slimnīcai nav pieejama plašāka informācija par konkrēto gadījumu, jo laboratoriskie izmeklējumi nav veikti Ventspils slimnīcā un Infekciju slimību nodaļā šobrīd nav stacionēts neviens pacients.

Konstatējot jaunu saslimšanas gadījumu, kontaktpersonas apzina Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, un sniedz papildu norādījumus par pretepidēmijas un profilakses pasākumiem, t.sk. informē ģimenes ārstus par kontaktpersonu medicīniskās novērošanas nepieciešamību.

Jāatzīmē, ka Slimnīca sazinājās ar SPKC pārstāvjiem, kur tika sniegta informācija, ka ikviens gadījums, kas atspoguļots SPKC kartē, ir identificēts, arī konkrētā persona ir apzināta, informēta un atrodas izolācijā, tomēr papildu informācija, tai skaitā par personas izolācijas vietu, ievērojot Fizisko personu datu aizsardzības likumu, ne slimnīcai, ne pašvaldībai šobrīd netiek sniegta. Aicinām rūpīgi iepazīties ar SPKC sagatavoto informāciju ģimenes locekļiem, kuru tuvinieks ir inficējies ar vīrusu - https://spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/aktualitate-par-jauno-koronavi/ieteikumi-ricibai-covid-19-inf/

Kā jau iepriekš informējis SPKC infektologs Jurijs Perevoščikovs, tad ikviens laboratoriski apstiprinātais gadījums ir pakļauts epidemioloģiskai izmeklēšanai, kas nozīmē – tiek noskaidrots, kur persona ir inficējusies un organizēti pretepidēmijas pasākumi jeb noskaidrotas visas kontaktpersonas, kas līdz ar to ir pakļautas inficēšanās riskam.

Vienlaikus jāatzīmē, ka apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits kādā teritorijā, tai skaitā Latvijā kopumā, negarantē, ka teritorijā nav personu, kuras pārkāpj ārkārtējās situācijas noteiktos ierobežojumus. Tādēļ piesardzības pasākumi - personiskā higiēna, roku mazgāšana, maksimāla izvairīšanās no publisku vietu apmeklēšana, kā arī šobrīd jaunākais ierobežojums 2 cilvēki – 2 metri jeb “2 un 2” ir jāievēro ikvienam!

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, sadarbībā ar atbildīgajām iestādēm un dienestiem, ar vislielāko atbildību ir veikusi valstī noteiktos, rekomendējošos vīrusa izplatības ierobežojošos pasākumus. Turpināsim strādāt, lai mēs visi kopā pēc iespējas ātrāk pārvarētu šo situāciju!

30.03.2020.