Tālrunis donoriemphone 636 32092

Sargā sevi, dodoties pastaigās!

Informējam, ka, ievērojot valstī noteikto kārtību un rekomendācijas ārkārtas situācijas laikā, arī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī un filiālē Talsos ir iespējams veikt vakcināciju ar iepriekšēju pierakstu.

Šobrīd arvien biežāk cilvēki dodas pie dabas, tādēļ neaizmirsīsim, ka mežos un pļavās mūs ar atplestām rokām gaida mazie kustonīši - Ērces!

Ikdienā varam parūpēties par sevi un citiem šādi:

• Dodoties dabā, mugurā velc sargājošu apģērbu, kas neļauj ērcēm piesūkties;
  • Izvēlies gaišu apģērbu bez sarežģītām detaļām, kur ērces viegli ir pamanīt un tām ir mazāk iespēju paslēpties;
  • Lieto aizsardzības līdzekļus pret insektiem;
  • Pēc pastaigas būtu ieteicams pārbaudīt rūpīgi ne tikai drēbju un apavu virsmas, bet arī visu ķermeni;
  • Pēc pastaigas rūpīgi pārbaudītu arī savus tuviniekus un/vai mājdzīvniekus;
  • Atceries!! Ērces vari ienest mājoklī arī ar ziediem un citiem zaļumiem. Pārbaudi tos.
  • Protams efektīvākais veids - Vakcinācija.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Ventspilī un filiālē Talsos, aicina iedzīvotājus veikt vakcināciju pret ērču encefalītu, lai pasargātos no saslimšanas ar šo bīstamo un neprognozējamo infekciju.

Piesakoties pa minētajiem tālruņiem, aicinām rūpīgi izvērtēt savu veselības stāvokli atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām, saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību!!!

Sargāsim sevi un citus!

Avots: https://spkc.gov.lv/upload/Bukleti/buklets_pasargat_no_erces_piesuksanas.pdf

1.04.2020.