Tālrunis donoriemphone 636 32092

P.Stradiņa universitātes slimnīcas mediķi Ventspilī dalīsies pieredzē par izvairīšanos no infekcijām

Ventspils slimnīcā piektdien, 12.jūnijā notiks seminārs, kurā P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas mediķi dalīsies pieredzē par izvairīšanos no introhospitālām infekcijām slimnīcas vidē. Introhospitālas infekcijas ir ļoti reti sastopamas, bet grūti ārstējamas infekcijas, kuras izsaucēji sastopami slimnīcas vidē. Lai mazinātu šo infekciju izplatību, Latvijā ir uzsākts projekts, kurā sadarbojas septiņas slimnīcas, tai skaitā Ventspils slimnīca. P.Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca ir šī projekta vadošais partneris.

Projekta mērķis ir samazināt introhospitālo infekciju radīto saslimstību daudzprofilu slimnīcās, uzlabojot sadarbību starp laboratorijām un infekciju kontroles personālu un ieviešot vienotus uzraudzības protokolus. Projekts paredz izveidot uz mikrobioloģijas laboratorijām balstītu funkcionējošu un vienotu agrīnās brīdināšanas un infekciju kontroles sistēmu septiņās slimnīcās.

Projektu līdzfinansē Norvēģijas valdības finanšu instruments.

Ventspils slimnīcā piektdien, 12.jūnijā notiks ne tikai seminārs ar vairākām lekcijām, bet arī darbs Ventspils slimnīcas laboratorijā.

2009.gada 11.jūnijā