Profesionālās asociācijas rīko izbraukuma sēdes Ventspilī

Ventspils slimnīcā šonedēļ tiek rīkoti divi nozīmīgi mediķu profesionālo asociāciju organizēti pasākumi. Tostarp Latvijas Neiroradioloģijas biedrība 29.maijā Ventspilī rīko apvienoto neiroradiologu un neiroķirurgu izbraukuma sēdi. Speciālisti apspriedīs jaunumus un aktualitātes neiroradioloģiskajā diagnostikā un neiroķirurģijā.

Zinātniskajā daļā ar priekšlasījumiem uzstāsies tādi vadošie speciālisti, kā Rīgas Stradiņa universitātes Radioloģijas katedras vadītāja prof. Gaida Krūmiņa un RAKUS klīnikas „Gaiļezers” neiroloģijas nodaļas vadītājs Guntis Karelis. Izbraukuma sēdes laikā kolēģi iepazīsies ar Ventspils slimnīcu un diagnostiskās radioloģijas nodaļu, kā arī dosies ekskursijā pa Ventspils pilsētu.

Jāuzsver, ka Ventspils slimnīca pacientiem augstā līmenī piedāvā visplašākās diagnostikas iespējas, jo slimnīcā strādā augsti kvalificēti speciālisti un ir iegādātas jaunākās medicīniskās tehnoloģijas. Turklāt Ventspils slimnīcas speciālisti cieši sadarbojas ar vadošajiem P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas radiologiem.

Savukārt Latvijas Paliatīvās aprūpes asociācija 29. un 30.maijā rīko semināru paliatīvās aprūpes speciālistiem. Semināra laikā mediķi apspriedīs psihoemocionālās un saskarsmes problēmas vēža slimniekiem, radiniekiem un personālam. Piedalīsies vadošais Latvijas paliatīvās aprūpes speciālists Dr. Vilnis Sosārs, kā arī citi nozares profesionāļi. Kolēģi iepazīsies ar Ventspils slimnīcu, kur atrodas pirmā ārpus Rīgas izveidotā paliatīvās aprūpes nodaļa, diskutēs par paliatīvās aprūpes attīstības stratēģiju Latvijā, kā arī apskatīs Ventspils interesantākās vietas.

Ventspils slimnīcā pēdējo gadu laikā īstenoti vairāki vērienīgi Eiropas Savienības, Veselības ministrijas un Ventspils pašvaldības atbalstīti attīstības projekti, tiek ieviestas jaunas tehnoloģijas un jauni ārstniecības pakalpojumi, tādēļ arvien biežāk profesionālās asociācijas un biedrības savu izbraukumu sēžu un semināru rīkošanai izvēlas Ventspils slimnīcu. Tai skaitā pagājušajā gadā Ventspilī notika Latvijas Slimnīcu biedrības pilnsapulce, kurā piedalījās aptuveni 50 Latvijas slimnīcu vadītāji.

2009.gada 27.maijā