Tālrunis donoriemphone 636 32092

Atjauno plānveida veselības aprūpes pakalpojumus stacionārā

Vadoties pēc Veselības ministrijas pieņemtā lēmuma, sākot ar  š.g. 29. maiju Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīcā Ventspilī un filiālē Talsos, papildus jau esošajiem atvērtajiem ārstniecības pakalpojumiem, tiks nodrošināti visi dienas stacionārā sniegtie plānveida veselības aprūpes pakalpojumi.

Savukārt no 3. jūnija pilnībā tiks atjaunoti visi veselības pakalpojumi slimnīcā, t.sk. plānveida operācijas stacionārā (līdz šim pakalpojumi sniegti akūtos stāvokļos). Nemainīgi tiek saglabāti ieviestie drošības pasākumi abās slimnīcās, proti, visās nodaļās pacientiem ir iespējams izmantot dezinfekcijas līdzekļus, ienākot slimnīcā ir jāvelk aizsargmaska (ja pacients vēlas var vilkt personīgi iegādātu vai arī izmantot slimnīcā nodrošinātās maskas), jāievēro 2m distance no citām personām, pagarināti pacientu pieņemšanu starplaiki, pakalpojumus iespējams saņemt tikai ar iepriekšēju parakstu un citi ierobežojumi, kā arī joprojām būs liegta pacientu apmeklēšana slimnīcā un tiks turpināts mērīt temperatūru visiem pacientiem.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī tiek piedāvāts plašs diagnostisko izmeklējumu klāsts: mamogrāfija - ar 2D un 3D tomosintēzes attēlveidošanu; ehokardiogrāfija; ultrasonogrāfija (USG); rentgenoloģijas (RTG); datortomogrāfija (CT); asinsvadu doplerogrāfija; endoskopija; magnētiskās rezonanse (MRI); elektrokardiogrāfija; Holtera monitorēšana; veloergometrija; elektroencefalogrāfija.

Savukārt Talsu filiālē piedāvāti sekojoši diagnostikas izmeklējumi: ultrasonogrāfija (USG); rentgenoloģijas (RTG); datortomogrāfija (CT); asinsvadu doplerogrāfija; elektrokardiogrāfija.

Ambulatorajā blokā atjaunotas konsultācijas gan Ventspils, gan Talsu filiāles slimnīcas  ārstiem speciālistiem, piemēram, oftalmologs, LOR jeb otolaringologs, neirologs, fizioterapeits, anesteziologs reanimatologs, traumatologs ortopēds, ķirurgs un citi.

Kā norāda Veselības ministre Ilze Viņķele, arī turpmāk būs jāievēro stingri piesardzības pasākumi, proti, jāierobežo pacientu skaits, kas vienlaicīgi uzturas ārstniecības iestādes telpās, jānosaka precīzs ierašanās laiks veselības iestādēs pakalpojuma saņemšanai, kā arī jānodrošina individuālie aizsardzības līdzekļi un jāveic dezinfekcijas pasākumi. Savukārt par Covid-19 testa nepieciešamību pacientam pirms plānveida pakalpojumu saņemšanas, varēs lemt ārstējošais ārsts.

Lai saņemtu precīzāku informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, aicinām sazināties ar Nacionālo veselības dienestu pa telefonu 80001234 vai par Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas pakalpojumiem, sazinoties ar Ventspils vai Talsu filiāles reģistratūrām.

Atgādinām, ka visi pakalpojumi pieejami tikai ar iepriekšēju pierakstu un aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot pierakstu laikus un, ja dažādu apstākļu dēļ nav iespējams ierasties, par to brīdināt reģistratūras darbiniekus, lai pakalpojumu varētu saņemt kāds cits pacients.

29.05.2020.