Sveicam medicīnas māsas Starptautiskajā Māsu dienā!

Ventspils slimnīcas adminstrācija sirsnīgi sveic visas medicīnas māsas Starptautiskajā Māsu dienā! Pateicamies par jūsu darbu, ik dienas aprūpējot pacientus un novēlam spēku, izturību un mīlestību turpinot šo tik svarīgo darbu!

Ar sievišķību trauslu, cēlu,
ik dienas tu starp ļaudīm ej,
no sevis labestības gaismu
caur smaidu viņu sirdīs lej.
Tu proti atrast labu vārdu,
ikvienam, kas tev pretī nāk,
un arī mierinošu glāstu,
ja kādam ļoti, ļoti sāp.

Lai nekad nepietrūkst smaidu -
Ne to, kurus saņem,
Ne to, kurus citiem dāvāt!

Starptautiskā Māsu diena tiek atzīmēta visā pasaulē katru gadu 12.maijā saistībā ar Florensas Naitingeilas – māsu profesijas pamatlicējas dzimšanas gadadienu. Viņa ir devusi būtisku ieguldījumu māsu profesijas attīstībā. Florensa Naitingeila formulēja māsu profesijas pamatmērķus un bija pirmā, kas uzsvēra, ka māsas prioritārais uzdevums ir pacienta aprūpe. Viņas iesāktais virziens - atbalstīt veselības kopšanu un novērst slimības - kā galvenais mērķis turpinās arī mūsdienu māsu praksē.

2009.gada Starptautiskās Māsu dienas tēma ir “Nodrošinot kvalitāti, kalpojot sabiedrībai: māsas vada aprūpes inovācijas”.

Ventspils slimnīcas administrācija